Šarūno Saukos tapybos paroda

2016 metų liepos 6 d. (trečiadienį) 16 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Šarūno Saukos tapybos paroda, skirta Valstybės dienai.

Parodoje pristatomi darbai iš Lietuvos kolekcininkų asociacijos prezidento, Šiaulių miesto garbės piliečio Edmundo Armoškos kolekcijos.

Liepos 6 d. atidaroma paroda – jau ketvirtoji Š. Saukos paroda „Laiptų galerijoje“. Lankytojai matė pačius garsiausiu ir brandžiausius tapytojo kūrinius: didžiules drobes „Pragaras“, „Mirtis restorane“ ir kt. Lietuvos tūkstantmečio proga šiauliečiai vieninteliai Lietuvoje be sostinės meno mylėtojų turėjo galimybę pamatyti Lietuvos tūkstantmečiui skirtą Šarūno Saukos monumentalų paveikslą, kuris iš Šiaulių iškeliavo į Lietuvos prezidentūrą.

Šarūnas Sauka – vienas žymiausių lietuvių tapytojų, kurio kiekvienas naujas paveikslas tampa Lietuvos meninio gyvenimo įvykiu. 1989 m. už paveikslą „Žalgirio mūšis“ menininkui buvo paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija, dailininkas apdovanotas Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Baltijos Asamblėjos medaliu, šių metų pradžioje – ordino „Už nuopelnus Lietuvai““ Karininko kryžiumi.
Vienas iš Šarūno Saukos kūrybos tyrinėtojų menotyrininkas Viktoras Liutkus rašo: „Saukos tapybinis pojūtis yra konkretus, suteikiantis tapomiems objektams: daiktui, kūnui, peizažui, vandeniui, valgiui, mėsai, augalui, šviesai, medžiui, gyvuliui natūralias formas, tūrius. Autoriui ima rūpėti, ką pasakyti šių formų kalba, atidengti tai, kas slypi už preciziškų kūno formų, už daiktų paviršių luobo. Irealumas paveiksluose atsirado iš realybės pavidalų.“
Š. Saukos paveiksluose dažnai galima išvysti autoriaus veidą, kuris, pasak tapytojo dukters, menotyrininkės Monikos Saukaitės, „šiame savita logika pagrįstame tapybos pasaulyje nėra paprastas autoportretas, bet veikiau ritualinė kaukė, po kuria slypi patys įvairiausi paveikslų personažai“.

Daugiausiai Šarūno Saukos darbų savo kolekcijoje turintis Edmundas Armoška prisimena, kad dailininką pastebėjo, kai šis nutapė „Žalgirio mūšį“. Bemat įsigijo daug jo paveikslų, savo galerijoje „Maldis“ Vilniuje pradėjo rengti jo parodas, finansavo didžiulio dailininko albumo išleidimą bei parodas Maskvoje, Taline, Rygoje.
Pats Š. Sauka apie savo mecenatą sako: „Žmonės kalba, kad jis bjaurus. Taip pat žmonės kalba, kad aš dar bjauresnis. Todėl jis ir susirado mane. Kartais jis suabejoja manim. Tada pasidarau bjaurus. Rėkiu, kilnoju kojas, raudonuoju ir tabaluoju rankomis. Kai pradedu užgaulioti jį rusiškai, patenkintas sukikena. Taip įtikinu jį, kad aš vis dar menininkas. Menininkui viskas turi būti leistina ir to visko turi būti daug ir bjauraus. Kartais darau tai prevenciškai. Manau, mums abiems tai patinka“.

Atidarymo metu bus pristatytas ir naujas Šarūno Saukos dailės albumas, kuriame menininko kūrybą nagrinėja menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė. Albume sudėti visi naujausi dailininko darbai ir reikšmingiausi jo kūriniai iš pirmojo albumo.

Paroda veiks iki rugpjūčio 2 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau