Šarūno Saukos virtualios parodos retrospektyva

Balandžio 22 d. kviečiame į Šarūno Saukos parodos retrospektyvą. 

Tapytoją, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą Šarūną Sauką drąsiai galima vadinti kartos, kuri į Lietuvos meninį gyvenimą įsiliejo devintajame dešimtmetyje, lyderiu. Vieno populiariausių Lietuvos tapytojų kūryba ,,Laiptų galerijos“ erdvėse ,,vieši“ jau daugiau nei dešimt metų. Vieno paveikslo paroda „Lietuvos tūkstantmetis“ pristatyta 2009 Šiaulių Monmartro Respublikos festivalio atidarymo parodoje. Kolekcininko, galerijos mecenato Edmundo Armoškos dėka 2013 – aisiais Šiauliai pirmąkart išvydo ir vieną ryškiausių darbų – ,,Pragaras“. 2016 m. Laiptų galeriją lankė Lietuvos meno gerbėjai – Lietuvos valstybės dienai čia pristatyta Šarūno Saukos ir Algio Skačkausko tapyba.  

Nuo studijų metų puoselėjamas originalus siurrealistinis braižas Šarūną Sauką išskyrė iš ekspresionistinės vietinės tapybos mokyklos ir tapo plačiai pripažintas. Š. Saukos pamėgtos temos – suasmenintos pragaro ar skaistyklos vizijos – iki kraštutinumo išvystė sovietinio „sąstingio“ laikotarpiu Lietuvos dailėje išryškėjusią tendenciją kurti uždarą individualų mitinį pasaulį. 

Pasak grafiko M.Vilučio, Š.Saukos paveikslai – meilė sau, meilė žmonėms, meilė pasauliui ir meilė Dievui, tokį Sauką, tokius žmones ir tokį pasaulį sukūrusiam. Tokia ir turi būti tikroji meilė Dievui. Tobulinti Dievo kūrinius – tai tobulinti Dievą. Aš tobulesnis už Dievą ir patobulinsiu Jo sukurtą pasaulį. Sauka taip negalvoja. Jis gėrisi viskuo, ką Dievas sukūrė.

www.facebook.com/LaiptuGalerija 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau