Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Plokštumos“

2017 m. sausio 11 d. (trečiadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83)  atidaroma Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Plokštumos“.

Saulius Saladūnas (g. 1950 m.) fotografija susidomėjo anksti, mokėsi savarankiškai. 1989 m. įstojo į Lietuvos fotomenininkų sąjungą, nuo 2005 m. turi oficialų meno kūrėjo statusą. Menininkas nuolat dalyvauja parodose, pleneruose, seminaruose, yra surengęs dešimt personalinių parodų, išleidęs fotografijų albumą, įvertintas ir apdovanotas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Japonijoje, jo kūrinių yra įsigiję Lietuvos fotomenininkų sąjunga, Lietuvos dailės muziejus, Panevėžio dailės galerija, Šiaulių fotografijos muziejus, kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

Sauliaus Saladūno kūryba „Laiptų galerijoje“ pristatoma pirmą kartą.

Fotografas apie savo parodą „Plokštumos“ sako: „Temos pasirinkimas – tai ilgalaikio kūrybinio gyvenimo brandinta tema. Manau, tai – naujas subtilus vizualinės reikšmės šiuolaikinėje fotografijoje reiškinys. Taigi plokštumos! Jos kaip ir dvi, viena, kurią visą gyvenimą gali vizualizuoti, transformuoti ar perstatinėti, o kita, kuri tylėdama stebi tave ir tavo pastangas ją suprasti ar įveikti. Svajonės pasąmonėje suformuoja iliuzijas, ir mes atsiduriame tarsi tarp dviejų plokštumų – tikrovės vaizdo ir perkeltos į kopiją. Čia kaip sapno ir tikrovės sukurta erdvė, kurioje kiekvienas labai individualiai suvokiame ir interpretuojame išgyvenimų patirtis. Plokštumos paviršiaus reljefas, faktūra šiais skaitmeninės vizualizacijos laikais veikia kaip informacinis triukšmas. Taigi, tas paviršius ir yra šiuolaikinis informacinis kodas, kurį perteikiu savo kūryboje. Galbūt kiti nuėjo į fotografinio vaizdo gilumą, o aš, manau, pasislinkau atgal į paviršių. Kuo daugiau prie to paviršiaus vaizdų prisiliečiu, tuo įdomiau, gal tik man vienam suvokiamas prasmes matau…“.

Menotyrininkas V. Kinčinaitis naujausią S. Saladūno fotografijų ciklą apibūdina: „Pastaruoju metu esame sužavėti žiniasklaidoje išplatintomis Marso fotografijomis. Neįtikėtino grožio, keistumo, spalvų, faktūrų ir reljefų kosminiai peizažai nukelia vaizduotę anapus pažįstamo laiko ir erdvės. Kita vertus, tai labai tolimi vaizdai – abstraktūs ir kaleidoskopiški. Šias mintis sukelia Sauliaus Saladūno fotografijų ciklas „Plokštumos“. Fotografas, kaip tikras archeologas ir apleistų statinių žvalgas, iššniukštinėjo, išlandžiojo, perėjo ir perlipo senuosius Vilnius kvartalus ir sukūrė neįtikėtinai estetiškų, abstrakčių fotografijų seriją. Čia įdomiausia tai, kad mums kasdien matomas, laiko nušiurentas Vilniaus senamiesčio sienos fragmentas transformuojasi į begalybėje nutolusį Marso peizažą.(…) Šiose fotografijose labai taikiai sugyvena kultūrinis, gyvenimiškas ir gamtinis sluoksniai. Maišydamiesi tarpusavyje jie kuria įspūdingus raštus ir primena, kad svarbu ne tik tai, kas toli, bet ir tai, kas yra čia pat, sienoje“.

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 31 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau