„Šiaulių afiša“

Šių metų birželio 4 d. (trečiadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Šiaulių miesto 3 – ioji plakatų paroda „Šiaulių afiša“.

Paroda „Šiaulių afiša“ – tai Vytauto Čečkausko, Viliaus Purono, Vilmanto Dambrausko, Dariaus Linkevičiaus ir Ado Toleikio plakatai, atspindintys mūsų miesto politinį, kultūrinį, visuomeninį gyvenimą nuo tolimų sovietinių 1975 – ųjų iki šių dienų. Kiekvienas jų – tai unikalus, autorinis, aukštos kokybės dailininko darbas. Parodoje matysime dar „Titnago“ spaustuvėje ofsetu spaustus, montažinius plakatus, pastebėsime per metus kitusias spaustuvės galimybės, spalvoto plakato atsiradimą ir t.t.

„Laiptų galerijai“ teko didelė garbė pristatyti vieną seniausiai plakatus kuriančių šiauliečių – Vytautą Čečkauską. Jo darbai eksponuojami pirmą kartą.
Vytautas Čečkauskas gimė 1935 m. Šiauliuose, mokėsi J. Janonio vidurinėje mokykloje (dabar gimnazija). Jau tada dalyvavo mokinių piešinių konkursuose, bet labiausiai apipavidalinimo amato išmoko tarnaudamas sovietinėje armijoje. 1960 m. pradėjo dirbti Šiaulių prekybos valdybos reklamos dailininku, tuo pačiu metu neakivaizdiniu būdu studijavo dekoratyvinę dailę Maskvos Liaudies Menų universitete. 1980 m. Maskvos olimpiados metu vykusiame plakatų konkurse už plakatą „Taika, sportas, draugystė“ apdovanotas parodos medaliu ir diplomu. Šiauliuose V. Čečkauskas kūrė medalius, ženkliukus ir plakatus miesto ir valstybinėms šventėms, buvo pakviestas kurti plakatus Dainų šventėms.

Parodoje „Šiaulių afiša“ taip pat bus pristatomi šiauliečiams gerai žinomo menininko Viliaus Purono darbai bei jaunesnės kartos dizainerių Vilmanto Dambrausko, Dariaus Linkevičiaus ir Ado Toleikio plakatai, kurti jau šiuolaikinių naujųjų technologijų pagalba.

Maloniai kviečiame į parodą „Šiaulių afiša“, kur pamatysite ne tik plakatų kūrimo technologijos istoriją, bet ir mūsų miesto gyvenimą plakatuose nuo sovietmečio iki šių dienų.

Parodos atidarymo akimirkos.

Paroda veiks iki liepos 7 dienos.

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau