Šiaulių Monmartro Respublika 2020. MINDAUGAS JUODIS

Pristatome dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika’20“ dailininkus – MINDAUGAS JUODIS. Tapybos paroda „Gijos“ „Laiptų galerijoje“ 2019.05.17 – 2019.06.05.

Mindaugas Juodis – „Laiptų galerijoje“ pristatęs dvi savo tapybos personalines parodas, yra ne kartą dalyvavęs jungtinėse dailininkų parodose, tarptautinėje miniatiūrų parodoje, festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika“. 

Mindaugas Juodis (g.1970 m.) gyvena ir kuria Kaune. Daugeliui žinomas kaip juvelyras, auksakalys, performansų ir džiazo festivalių dalyvis „Laiptų galerijoje“ pristato tapybą. Nors Mindaugą Juodį sunku identifikuoti kaip vienos meno srities atstovą, vis dėlto tapyba ryškiausiai atskleidžia menininko kūrybines idėjas, kurios formų, linijų, spalvų ir faktūrų pavidalu kaip filosofinis leitmotyvas atsikartoja visoje Mindaugo kūryboje. Menininko darbai gaivališki, organiški, su lengvu siurrealizmo prieskoniu ir tarsi su įraižyta muzika. Pasak menotyrininkės Neringos Jutos Krikščiūnaitės, „jeigu menininkas Mindaugas Juodis gyventų modernizmo epochos laikais, jam jau būtų pavykę pasiekti bene pagrindinį modernizmo tikslą – sukurti savo stilių, pagal kurį būtų atpažįstamas.“ Mindaugas Juodis paveikslus tapo ant drobės, naudoja akrilinius dažus, tačiau šią, dažnai įprastą tapymo manierą, menininkas pagyvina įbrėžimais į dažo sluoksnį. Taip jis sukuria didesnį medžiagiškumo įspūdį ir rodo kitokį santykį su nusistovėjusia tradicija. Dažnai tapytoju-filosofu vadinamas autorius savo darbuose mąsto apie laiką ir jo sąvoką, jo reikšmę. Pats autorius sako: „Viskas keičiasi kiekvieną akimirką. Gimsta ir miršta. Viskas kuriama prasmingai, bet kokia prasmė – niekas nežino. Tai absurdas, bet tai gali būti tiesa.“ 

M.Juodis 1998 m. stažavosi Vokietijoje juvelyrikos dirbtuvėse, pas Vokietijos juvelyrų asociacijos prezidentą H. Klinkhamerį, pratęsė savo stažuotę Pforzhaimo juvelyrinių dirbinių įmonėse: Bunz, OTTO Junker, Werner Keller ir t.t. 2001-2014m. įsitraukė į įvairius meno projektus, dalyvavo performansų festivaliuose Danijoje ir Suomijoje su grupe „S.E.L.“, muzikiniuose festivaliuose „NO POP“, „e-Xpancija“, „Kaunas Jazz“.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau