„Šiaulių Monmartro Respublika’22“ plenero darbų paroda „Mėlyna“

2022 m. SPALIO 28 d. (penktadienį) 18:00 ŠMKC „Laiptų galerijoje“ atidaroma tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika‘22“ plenero „MĖLYNA“ dailės darbų paroda. Renginio metu bus pristatytas plenero katalogas, dalyvaus didelė dalis festivalio / plenero dalyvių. Parodą pristatys menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Mėlyname rūke skendintys siluetai, slaptinga vandens gelmė, akinamos šviesos nutviekstas dangaus mėlis ar tolimos epochos rūbo akvamarinas, persipinančių linijų žaismė… – visa kalba apie tai, kas kilnu, miela, jautru. Galbūt žiūrovai perskaitys, kokie išgyvenimai sugulė dailininkų drobėse: gal tai svajonės apie taiką ir ukrainiečių pergalę, veržimasis iš kasdienybės gniaužtų, gaivaus lietaus prisilietimo ilgesys… Tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika‘22“ plenero „MĖLYNA“ darbai viešai žiūrovams bus rodomi pirmą kartą. Kartu bus pristatomas ir katalogas „Mėlyna“, kuriame sugulę visi plenero darbai, jų autorių portretai ir analizuojantis bei kritinis menotyrininkės dr. Dalios Karatajienės žodis apie plenerą ir jo darbus.
„Šiaulių Monmarto Respublikos“ festivalis, vykstantis jau dvi dešimtis metų – reprezentacinis Šiaulių miesto renginys. Tai neskubėjimo, tylos radimo, klausymosi, sustojimo prie spalvos festivalis. Mėlyna spalva šiais metais buvo skirta šviesiam dailininko Aleksandro Vozbino (1958– 2021) atminimui ir tapo vienijančiu 20-ojo festivalio motyvu. 27 menininkai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Nyderlandų, Lenkijos ir Armėnijos festivalio dienomis drobėse išliejo savo patirtis ir emocijas, išgyventas bendraujant, klausantis muzikos, lankantis istorinės-kultūrinės atminties vietose.

Tarptautinio dailės festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika ‘22“ katalogo palydėtuvės-parodos atidarymas spalio 28 d. 18 val. Kviečiame žiūrovus susitikti su dailininkais, pamatyti jų kūrinius bei plenero katalogą, bendrauti.

Paroda veiks iki lapkričio 12 d.


Informacija tel. 841 200 643
el.p. toma.galerija@gmail.com

„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau