„Tu man nemiręs…“

Paskutinėmis spalio dienomis, prieš Vėlines, mintyse būdami su išėjusiais artimaisiais, uždegdami žvakeles ant jų kapų, sugrįžtame į rudenišką tikrovę ir susimąstome apie trapią būtį ir baugią nebūtį. ..
Gyvenimo kelias baigiasi, lieka gyvenimas žmonių atmintyje. Apaštalas Paulius gyvenimo saulėlydyje sako: „Baigiau kovą, baigiau bėgimą“. Tik tuoj priduria: „Bet nugalėjau“. Kaip būtų džiugu, jei ne apie vieno žmogaus gyvenimą taip galėtų pasakyti. Gyvenimo kova ir tas pašėlęs bėgimas baigti, bet, drąsiai galima tarti, ir nugalėta. Nugalėta savo šviesumu, gerais darbais. Šviesūs žmonės tokiais ir išlieka mūsų atmintyje. Gyvenimo rankraščiai sudegė, o gražūs prisiminimai išliko. Jų gyvenimo neįveikė mirtis.

Šių metų spalio 30 d. (antradienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma paroda „Tu man nemiręs…“. Georgo Holmsteno (1912 – 2010, Vokietija) piešiniai ir monogramos, Viliaus Šliuželio kaligrafija, Aldonos Gustas (Vokietija) tekstai.

Vakaro metu bus pristatyta A. Gustas miniatiūrinių gedulo eilėraščių knyga, skirta vyro rašytojo G. Holmsteno atminimui. Eiles skaitys aktorė Monika Šaltytė, gros Audrius Jonaitis.

Georg Holsten gimė 1913 m. Rygoje, nuo 1922 m. gyveno Berlyne. Studijavo istoriją, dirbo žurnalistu, nuo 1946 m. – laisvas rašytojas. Rašė apie paskutinius dramatiškus karo metus Vokietijoje, biografinius romanus, monografijas apie Volterą, Ruso, Frydrichą II. 1952 m. vedė lietuvių kilmės dailininkę ir poetę Aldoną Gustas. Mirė 2010 m. liepos 21 d. po sunkios ligos.

Menininkus sieja labai tvirtas ryšys. Paskutinius 11 metų G. Holmsten praleido ligos patale, jį nuolat slaugė žmona Aldona Gustas. Pati menininkė šiuos metus apibūdina: „Verkiau, nebetapiau, tik rašiau. Manyje vyko kova tarp tyriausių jausmų ir žodžių. Bijojau, kad jausmingi žodžiai popieriuje nevirstų sentimentaliu kiču“. Padrąsinta draugų ir kritikų, A. Gustas išleido poemą „Tu man nemiręs“. Knygoje – ilgesiu, skausmu ir meile persmelkti miniatiūriniai eilėraščiai, šalia kurių ir dailininko talentą turinčio Georgo Holsteno piešiniai bei monogramos. Kuklus jų autorius nenorėjo niekur rodyti savo kūrybos, ir tik žmona Aldonos Gustas, pasitelkusi kantrybę ir diplomatiją, privertė silpstantį vyrą piešti. 58 metus kartu išgyvenę kūrėjai liko kartu per trapią piešinio liniją ir jausmingą poetinį žodį…

G. Holsteno piešinių ir V. Šliuželio kaligrafijų paroda veiks iki lapkričio 3 dienos.

Keli parodoje eksponuojami V. Šliuželio kaligrafijos darbai.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau