„Tušti ekranai“

Šių metų sausio 31 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Remigijaus Venckaus (Šiauliai) fotografijų paroda „Tušti ekranai“.

Tai antroji autorinė Remigijaus Venckaus paroda „Laiptų galerijoje“, kurią sudaro eksperimentinių fotografijų ciklo „Amnezijos juosta“ nauji kūriniai, sukurti 2013 – 2014 m.
Remigijus Venckus yra medijų menininkas ir kritikas. Kuria fotografiją ir videomeną, rašo kritines recenzijas apie Lietuvoje ir užsienyje žinomų meno kūrėjų darbus ir meno kolekcijas, nagrinėja medijų, vaizduojamųjų menų ir vizualinės kultūros klausimus; yra parašęs kelias knygas. Lietuvos ir užsienio meno galerijose bei muziejuose R. Venckus dalyvauja kaip meno kritikas ir pristato meno kūrinius, kuruoja jaunimo medijų meną reprezentuojančius renginius, dėsto medijų meno ir kultūros disciplinas Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose, skaito viešas paskaitas meno festivaliuose.

Autorius apie savo parodą:
„Naujoji mano kūrinių kolekcija, pavadinta Tušti ekranai nusikrato intencijos žymėti ką nors aiškaus ir specialaus. Šis ciklas tai klausimas apie nebuvimo buvimą, netikrovės tikrumą, neplokštumos plokštumą, neerdvės erdvę, nepatirties patirtį, nekaltės kaltę… Tai mano autorinis žaidimas, kurio metu steigiamas vaizdavimas nieko nevaizduojant.
Tad per meną aš siūlau patikrinti pasaulį, pasikliauti savąja intuicija, asmeniniu kūrybiškumu ir taip plėtoti artėjimo daiktų savyje link. Mano kūriniai neturėtų būti suvokiami kaip grynos nuorodos į vaizdų istoriją. Mano kūriniai tai abstrakcija, kuri prašosi užeiti už sistemos. Užeiti į ten, iš kur ji (sistema) yra kilusi. Aš kviečiu užeiti už režisuotos arba dokumentinės fotografijos, už populiaraus kino, už realistinės tapybos, už klasikinės literatūros, už harmoningos muzikos ir net už vizualinio patyrimo normų. Kviečiu užeiti už informacijos greitkelio, kuriuo nesustabdomai juda žinutės…“

(Plačiau žr. http://www.venckus.eu/).

Parodos atidarymo akimirkos.

Paroda veiks iki vasario 19 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau