Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Spalvų tėkmė“

2017 m. vasario 3 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Vitos Žabarauskaitės tapybos paroda „Spalvų tėkmė“.

Vita Žabarauskaitė (g. 1962 m. Kairiuose, Šiaulių raj.) – ryški, drąsi asmenybė ir menininkė, žinoma toli už Šiaulių miesto ribų: dailininkė yra surengusi virš 150 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje (Danijoje, Latvijoje, Austrijoje, Italijoje), nuolat dalyvauja grupinėse parodose, pleneruose, iliustruoja knygas, autorės darbų turi įsigiję kolekcininkai, meno muziejai, galerijos Lietuvoje, Lenkijoje, Danijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir kt. Apie išsiskyrimą su savo darbais Vita Žabarauskaitė sako: „Man pirmiausia yra malonu tapyti. Tapau pati sau, o paskui, kai atsidžiaugiu savo darbais, man nebesvarbu, kur jie keliauja. Tiesiog man, kaip kokiam budistui, svarbiausias pats procesas, pats kelias, o ne jo tikslas“.

Dailininkė neprisiriša prie vieno stiliaus. Retrospektyviai žvelgiant, jos kūryboje galima rasti, anot menininkės, ir pieštukais „nukrapštytų“ piešinėlių, ir ekspresyvios akvarelės, tapybos darbų, abstrakčių piešinių. Darbuose primityvizmas susimaišęs su ekspresionizmu. Pasak menotyrininkės Michalinos Adomavičienės: „Vitos Žabarauskaitės kūryboje itin svarbus yra figūrų, spalvų, dermių ritmas. Visada didelį įspūdi darė ir daro autorės kūrybinė laisvė, jos drąsa taip valdyti spalvas“.

V. Žabarauskaitė – nuolatinė „Laiptų galerijos“ rengiamų „Šiaulių Monmartro Respublikos“ plenerų, miesto dailės mokytojų bei kalėdinių miniatiūrų parodų dalyvė. Personalinę savo kūrybos parodą „Laiptų galerijoje“ autorė rengia pirmą kartą. Parodoje pristatomi 2016 – 2017 metų tapybos darbai, kuriuos inspiravo „kelionių po svietą“ įspūdžiai.

Paroda veiks iki 2017 m. kovo 2 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau