Vyganto Paukštės tapybos paroda „Po dešimties metų“

2016 metų spalio 21 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Vyganto Paukštės (Vilnius) tapybos paroda „Po dešimties metų“.

Vygantas Paukštė gimė 1957 m. Vilniuje, studijavo tapybą Lietuvos dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija). Parodose Lietuvoje ir užsienyje (Olandijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Danijoje, JAV, Prancūzijoje ir kt.) menininkas dalyvauja nuo 1984 m., jo kūrybos darbų rasime Lietuvos ir užsienio muziejuose, meno galerijose ir privačiose kolekcijose. Vygantas Paukštė mokytojavo J. Vienožinskio dailės mokykloje, šiuo metu dėsto Vilniaus dailės akademijoje. 1996 – 1997 ir 2000 – 2001 m. menininkui buvo suteikta buvo suteikta Aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendija.

Vyganto Paukštės darbų neįmanoma supainioti su jokio kito dailininko kūriniais: lyriškų – romantinių situacijų autorius dažniausiai nagrinėja moters ir vyro, žmogaus ir gamtos tarpusavio santykius, suteikdamas buitiškumui mitologiškumo ir poetiškumo, tik jam būdingas minkštas siluetinis piešinys, jautrūs spalvų santykiai. Ir pats tapytojas patvirtina: „Ar galėčiau nutapyti tokį paveikslą, nepanašų į prieš tai buvusius, kad visi klaustų – kieno jis yra? Vis tiek „išlįs yla iš maišo“.

Autorius nedetalizuoja nei personažų, nei fono, bet daugiau dėmesio skiria pačiam tapybos procesui. Jungdamas jausmą su spalva ir forma, menininkas paprastą motyvą drobėje paverčia iškreiptu simboliu, įgaunančiu vis kitokį pavidalą. Autorius taip apibūdina savo kūrybą: „Niekada nežinau, kaip atrodys paveikslas, kaip pasibaigs jo istorija. Ne tik pavaizdavimas, bet ir teptuko lakstymas arba gulinėjimas ant drobės“.

Po dešimties metų į „Laiptų galeriją“ grįžtantis Vygantas Paukštė klausia savęs ir žiūrovo: „su laiku atrodo, jog darbai prastėja. ar čia su amžiumi ateina negebėjimas, ar atsiveria akys, ir imi pamatyt ir suprast? Įdomu, ar dabar galima iš tikrųjų pastebėti, atsirinkti paveikslą, kuris ir po šimto metų išliks vertingas dvasine prasme?“.

Paroda veiks iki lapkričio 16 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau