„Vytautas Šerys: kūrybinio palikimo fragmentas. Monotipijos“

2016 m. gruodžio 13 d. (antradienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Vytauto Šerio (1931-2006) monotipijų paroda „Vytautas Šerys: kūrybinio palikimo fragmentas. Monotipijos“. Parodą pristatys menotyrininkas Vidas Poškus. Atidarymo metu koncertuos Vytauto Šerio dukra mecosopranas Saulė Šerytė.

Skulptorius Vytautas Šerys (1931 – 2006) menotyrininkų priskiriamas „tyliojo modernizmo“ (terminas, apibūdinantis 1962 – 1982 metų neoficialiąją dailę) kūrėjams. Iki Nepriklausomybės Vytautas Šerys kūryboje vengė oficialių temų, o tikrasis kūrybinis gyvenimas virė privačiose erdvėse, Šerių namuose draugams ir bendraminčiams rengtos parodos. Ir vėlyvoje kūryboje autoriaus temos liko kamerinės, intymios. Vytautas Šerys išgarsėjo savo medinėmis skulptūromis, nors nemažai kūrė iš akmens, bronzos, nuolat tapė ir kūrė eiles.

Dailėtyrininkas Alfonsas Andriuškevičius apie Vytauto Šerio kūrybą sako: „daugelis jo skulptūrų yra tokios grynos, taip apvalytos nuo akivaizdesnių politinių, religinių ar filosofinių prasmių, kad iš jų belikęs pats poetiškumas“. Tarsi atsakydamas Vytautas Šerys rašo: „Gamta įdomesnė už visus šedevrus, už muziką, poeziją, madas.“
Nuo 1956 m. Vytautas Šerys pradėjo kurti monotipijas – molio plokščių atspaudus. Jų spalvos sodrios, gamtiškos, kompozicijos kaip ir skulptūroje paremtos konstruktyvumu sumišusiu su gamtos spontaniškumu.
2006 m. Vytautas Šerys buvo apdovanotas nacionaline kultūros ir meno premija.

Parodą „Vytautas Šerys: kūrybinio palikimo fragmentas. Monotipijos“ pristatys menotyrininkas Vidas Poškus.

Parodos atidaryme koncertuos autoriaus dukra, tarptautinių konkursų laureatė Saulė Šerytė.
Dainininkė muzikavimo įgūdžius tobulino įvairiuose solinio dainavimo, Lied žanro ir senosios muzikos kursuose Nyderlanduose, Italijoje, Slovėnijoje, Čekijoje ir Prancūzijoje. Mecosopranas S. Šerytė aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, surengė pasirodymus su Lietuvos kameriniu, Šv. Kristoforo kameriniu, Baltarusijos valstybiniu kameriniu orkestrais, ansambliu „Musica humana“.

Paroda veiks iki 2017 m. sausio 5 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau