Ženklelių ir autografų paroda „Su krepšinio kamuoliu per pasaulį“

2016 metų lapkričio 10 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma paroda „Su krepšinio kamuoliu per pasaulį“. Parodoje pristatomi ženkleliai ir autografai iš privačios Vyginto Ališausko kolekcijos.

Rengdami parodą siekėme, kad lankytojai, ypač jauni žmonės, pajaustų ieškojimo ir atradimo džiaugsmą. Išgyventi malonių emocijų ir surasti naujų draugų gali padėti primirštas pomėgis, tereikia nors trumpam sulėtinti tempą ir atsitraukti nuo kompiuterio ar telefono ekrano.

Pasirinkta parodos tema – visiems suprantama ir daugeliui labai artima. Krepšiniu domisi ir jaunas, ir senas, o kolekcininkas Vygintas Ališauskas juo gyvena ir pasibaigus rungtynėms.

Dar būdamas septynerių pradėjo rinkti pašto ženklus – strimgalviais lėkdavo pirkti naujausios serijos ženklų, o vėliau jais keisdavosi su bendraminčiais. Šiandien žinovai jį laiko vienu garsiausių krepšinio įžymybių autografų ir kitos su šiuo sportu susijusios atributikos medžiotoju. „Renku viską, kas susiję su krepšiniu, bet pagrindinės temos – autografai ir krepšiniui skirti ženkliukai“, – sako Lietuvos olimpinei kolekcininkų asociacijai priklausantis šiaulietis.

Parodoje pristatoma tik dalis įspūdingos kolekcijos: 800 ženklelių ir 500 krepšinio įžymybių autografų. Iš viso Vyginto Ališausko kolekcijoje daugiau nei 2000 ženkliukų iš viso pasaulio, o autografų, kuriuos jis renka jau po antrą kartą iš treneriais, komandų vadovais tapusių krepšininkų arba jų atžalų, net 3000.

Krepšiniu V. Ališauskas užsidegė 1972 metais, kai per televiziją išvydo garsiąsias krepšinio finalo rungtynes tarp tuometinės Sovietų Sąjungos ir JAV rinktinių. „Taip užsikrėčiau krepšiniu – ėmiau rinkti laikraščių, žurnalų iškarpas. O lūžis buvo 1979 -ieji, kai Vilniuje buvo surengta Sovietų Sąjungos tautų spartakiada. Per ją pavyko gauti visų garsenybių autografus“,- sako Vygintas Ališauskas. Šiaulietis savo kolekcijoje turi programėlę ir bilietus į 1987 – ųjų metų balandžio 25 – osios dvikovą Maskvoje tarp vietos CSKA ir Kauno „Žalgirio“. Rinkti autografų kolekcininkas vyksta į Vilnių, Kauną ir kitus Lietuvos miestus, nors prisipažįsta, kad tai nėra lengva: „Prieš rungtynes niekas nenori blaškyti dėmesio. Todėl iš namų išvažiuoju rytą ir laukiu treniruotės pabaigos“. Savo kolekcijoje turintis ir legendinio NBA komisaro Davido Sterno parašą, Vygintas Ališauskas labiausiai domisi LKL prizininkais ir Šiaulių komanda.

Paroda „Su krepšinio kamuoliu per pasaulį“ – tai tarsi įrodymas, kad daugelio mėgstamas krepšinis nesibaigia aikštelėje nuaidėjus finaliniam švilpukui. Tikime, kad per pasaulį galima keliauti ne tik naujųjų technologijų pagalba, bet ir su krepšinio kamuoliu: aikštelėje arba didžiulės atributikos kolekcijoje.

Paroda veiks iki lapkričio 30 dienos.

Keletas parodos atidarymo akimirkų.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau