Paroda „25×25“

2017 m. kovo 31 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma šiuolaikinės lietuvių kūrybos paroda „25×25“. Parodoje eksponuojami Lietuvos dailininkų, rengusių personalines parodas „Laiptų galerijoje“ – Š. Saukos, S. Teitelbaumo, H. Natalevičiaus, V. Šerio, G.P. Janonio, R. Bičiūno, J. Daniliausko, R. Bartkevičiaus ir kt. – darbai.

Parodoje „25×25“ tapybos darbai, kurių autoriai (ne šiauliečiai) „Laiptų galerijoje“ surengė savo personalines parodas nuo 1992 metų. Pirmieji – Algirdas ir Klaudijus Petruliai, Jūratė Mykolaitytė, Vidas Pinkevičius, Juozas Vosylius. Kiti – Jonas Daniliauskas, Solomonas Teitelbaumas, Vygantas Paukštė, Antanas Obcarskas į „Laiptų galerijos“ dailininkų gretas įsijungė švenčiant galerinės veiklos dešimtmetį, o į antrąjį dešimtmetį tvirtai (kai kada net audringai) įžengė Rimas Bičiūnas, Henrikas Natalevičius, Nomeda Saukienė, Ričardas Bartkevičius, Mindaugas Skudutis, Valentinas Antanavičius, Mindaugas Juodis, Šarūnas Sauka ir kiti ryškūs dailininkai.

Kai kurių dailininkų, kurių paveikslai eksponuojami parodoje, jau nebėra mūsų tarpe. Amžina ramybė jiems. Prisiminsime išėjusius, žvelgdami į jų darbus.

Visų parodos dailininkų kūryba reikšminga ne tik „Laiptų galerijos“ lankytojams, bet ryški jų vaga visoje lietuvių dailės istorijoje. Visus dailininkus vienija talentingų koloristų bruožai, lengvas gamtos motyvų komponavimas, išsiskiria gebėjimas paprastomis figūromis ir spalvomis išreikšti žmogiškosios prigimties nepaprastą įvairiapusiškumą, atskleidžiant liūdesį ir viltį, linksmumą ir baimę, religingumą ir mistiką, meilę ir erotiškumą, o šviesos, spalvų pripildytos drobės artimos garsiajai paryžietiškai „Ecole de Paris“ tradicijai priklauso mūsų dailės metrui Algirdui Petruliui ir jo pasekėjams.

Parodos ekspoziciją rengia (ir parodoje dalyvauja) buvęs „Laiptų galerijos“ darbuotojas skulptorius Martynas Gaubas.

Paroda veiks iki 2017 m. balandžio 25 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau