Balandžio 26 d. 18 val. – Audriaus Puipos (1960-1997) akvarelės, grafikos parodos atidarymas Laiptų galerijoje

Audrius Puipa – grafikas, scenografas.

Audrius Puipa tarsi paneigia teiginį, kad nėra nepakeičiamų žmonių. Lietuvos mene jis tebėra toks – vienintelis – ryškus, nepakartojamas, žinomas ir labai mėgstamas žiūrovų ir kolegų dailininkų. Po menininko mirties surengtos net septynios personalinės parodos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Bergene, Norvegija, ir Helsinkyje, Suomija); 1997-aisiais A.Puipos atminimui buvo skirtas Nidos pleneras.

2012 m. išleista autobiografinė knyga „Dailininkas Audrius Puipa: gyvenimo ir meno virtuozas“ (sudarytoja Ramutė Rachlevičiūtė)

Knygos darbinis pavadinimas buvo „Gurmanas“. Tai tiksliai atspindi Puipos asmenybę jis visada buvo alkanas įspūdžių, maisto, žmonių darbo ir labai mokėjo mėgautis visais tais dalykais(…) Pagrindinis dalykas tai, kad jis laužė tabu. Jis tai darė žavingai, subtiliai. Vienas pagrindinių tabu, kurį jis sulaužė – tai, kad akvarelė nerimtas žanras, nerimtas meno kūrinys.“

(dr. menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė )

Jo darbai kuria jausmą lyg suptumeisi ant sūpuoklių, ritmingai metančių tai į liūdną, tai į linksmą pusę. Nuo jų nulipus lieka kažkokia tai nauja išmintis.“

(Monika Krikštopaitytė)

Audrius Puipa 1985 m. baigė grafikos studijas valstybiniame dailės institute. Nuo 1985 m. dalyvavo parodose. Nuo 1992 m. dailininkų grupės „1“ narys. Dėstė Vilniaus dailės akademijos piešimo katedroje. Kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Paroda veiks iki gegužės 15 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau