Balandžio 8 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ – pirmadienis su Danute Kalinauskaite „“Aš dar noriu girdėti, kaip skamba Mano gimtoji kalba“ (K.Bradūnas)

Danutė Kalinauskaitė – redaktorė, žurnalistė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė. Ji tarsi grynuolis, saugantis lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą, lietuvių kalbą kaip kultūros paveldą.

D. Kalinauskaitė Vilniaus universitete baigė lietuvių kalbos ir literatūros studijas, bendradarbiavo įvairiose Lietuvos leidyklose, dirba Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro redaktore. Išleidusi tris knygas: apsakymų rinkinį „Išėjusi šviesa“(1987 metai), dvi esė ir apsakymų knygas – „Niekada nežinai“ (2008 metai) bei „Skersvėjų namai“ (2015 metai).

Danutė Kalinauskaitė sako, kad kaip rašytoja ji sužydėjo sulaukusi Žemaitės amžiaus, tačiau kalbos dalykai rūpi visą gyvenimą.

Labiausiai patinka „finišo tiesioji“. Etapas, kai žinai, kad jau nieko neperminkysi iš naujo, tik tikslų žodį pakeisi dar tikslesniu. Vladas Garastas kitados kalbėjo apie savo krepšininkus po nualinusios rungtynių rutinos: laukiu, kad jų rankos vėl pasiilgs kamuolio. Aš panašiai pasiilgstu žodžių. Kaip materijos. Santykių tarp jų. Rašant įtraukia nenuspėjamumo kūrimas“.

(D.Kalinauskaitė)

Bilietai: 5/2,5 Eur.

Teirautis: tel. 20 06 42


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau