„Dangaus eiliniai vieversiai“

Šių metų sausio 24 d. (ketvirtadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) pristatoma Vitos Morkūnienės knyga „Dangaus eiliniai vieversiai“.

Vita Morkūnienė – Lietuvos nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narė, publicistė, 2009 m. pelniusi Antano Macijausko premiją už lietuvių kalbos ir kultūros, humanistinių vertybių puoselėjimą ir sklaidą. 2006 m. leidykla „Baltos lankos“ išleido jos knygą „Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje“, 2010 m. „Eglės“ leidykla išleido esė, poetinių miniatiūrų ir fotografijų knygą „Su savimi ir tavimi“.

„Dangaus eiliniai vieversiai“ – trečioji V. Morkūnienės knyga, į kurią sudėta per pusšimtį apybraižų. Jų herojai yra „pasaulio mažutėliai“ – žmonės, kurių gyvenimai bėga arba jau prabėgo toli nuo spindinčių didmiesčių, didelių kelių, politinių ir elitinių intrigų. Tie žmonės – keistuoliai, šviesuoliai, teisuoliai, senųjų amatų meistrai, liaudies filosofai, tradicijų saugotojai ir puoselėtojai, netikėtų pašaukimų ir netradicinio gyvenimo būdo žmonės, įvairiu laiku įvairiomis aplinkybėmis autorės sutikti žurnalistinio darbo kelyje. Autorė teigia, kad „susitikimai, pokalbiai su tais žmonėmis ir jų gyvenimo parodymas kitiems buvo mano žodžiais neįvardyta pastanga laimėti juos iš užmaršties, kad jų vardai ir veidai įsirašytų į kasdieninio mūsų gyvenimo istoriją, kuri neįdomi tik šiandien“.

Publicistė Aldona Žemaitytė apie „Dangaus eilinius vieversius“: „Knyga apie mažąjį žmogų, kasdienį Lietuvos gyvenimo herojų, tyliai gyvenantį šalia mūsų, mažai pastebimą, nes jį užgožia didžios asmenybės ir reikšmingi šalies įvykiai. Tai brangintinas autorės požiūris, vertingas ir spalvingas kaimo gyvenimo paveikslas. Autorė rašo lengvai, tekstai nuspalvinti lyrizmu ir subtiliu humoru, sakinys lakus, gyvas ir tuo pačiu talpus. Tai nelyginant M. Martinaičio „kukučiados“ publicistinis – eseistinis atkartojimas“. Apybraižos publikuotos Šiaulių apskrities ir miesto laikraštyje „Šiaulių kraštas“, kuriame autorė dirbo nuo 1992 iki 2007 metų.

Knygą išleido „Eglės“ leidykla Klaipėdoje.

Akimirkos iš „Literatūrinio žiemkelio“ vakaro.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau