Dokumentinis filmas „Mana rajons: Pietinis“

BŪTINA REGISTRACIJA: tel. (8 41) 200 642
tel. (8 41) 200 643

Dokumentinis filmas „Mana rajons: Pietinis“ , yra antroji TV dokumentikos Rajonų veidai” ciklo dalis.

Kartu su vedėju Julijum Aleksovu ir veikėjais nyrame į kelionę po rajono kasdienybę, joje kartu su žiūrovais vienai valandai tapdami rajono vietiniais”. Jie gerai jį pažįsta, jie čia užaugo, jie vedasi mus į jiems ypatingas erdves, menančias ne vieną asmeninę istoriją. Laukinė, neprijaukinta Pietinio identiteto dalis įgavo ryškią formą Rimanto Kmitos romane Pietinia kronikas”. Su knygos autoriumi skubame susitikti Lieporių turgelyje. Pasivaikščiojimą ir pokalbius apie šiandieninį Pietinį karts nuo karto pertraukiame persikeldami į praeitį, į 1980-ų archyvinius kadrus, iliustruojančius rajono kūrimosi ir statymo metus. Apie tai kalbamės su eksperte, architektūros istorike Marija Drėmaite, komentuojančia kodėl ir kokiais principais buvo planuotas Pietinio rajonas. Savo įžvalgomis apie Pietinio bėgantį laiką papildo architektės Aušra Černauskienė ir Margarita Kaučikaitė. Rajono kūrėjas, architektas Algimantas Černiauskas išsakė savo požiūrį į rajono dabartį ir buvusią užduotį suprojektuoti Dainų mikrorajono dalį. Prie garažų susitikome su auto guru Paulium Šuipiu, muzikantu Tomu Grubliauskiu, paleidom garsų nuo trylikaukščio stogo su Šiauliečių grupe Colours of Bubbles, stebėjom regbio varžybas ir leidomės į regbio klubo rūsį pas Sigitą Kukulskį, susitikom ant suoliuko su vietiniu maestro Deividu Januliu, trepsėjom su Šiaulių gimnazijos choru Nuklone. Filme atsispindi tai, ką talpina Pietinis ir kokie jame vidiniai konfliktai. Kaip ir žmoguje – viskas ir telpa, ir kartais sukelia konfliktą. Ir laisvė, ir narveliai, istorija ir užmarštis, žodžiu, visos dulkės ir vėjas, ir viskas galima“ ir radikalus ne“. 

Dokumentinio filmo premjera įvyks Šiaulių miesto kultūros centre Laiptų galerijoje”, gruodžio 27 d., 17 h. Renginys nemokamas, kviečiame!

Projektą rengia Subito Anšlagas, projekto partneris – Architektūros fondas, Fotografijos muziejus, VHS personalas, Šiaulių universiteto gimnazija, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Kūrybinė komanda: režisierė, scenarijaus autorė – Julija Juknaite, redaktorė – architektė Margarita Kaučikaitė, vedėjas – Julijus Aleksovas, garso režisierius ir muzikinio takelio autorius – Dainius Veršulis („Cunamy“), operatoriai – Pijus Girdziušas, Saulius Tamaševičius, grafikos autorius Vladimir Ionov, konsultacijos ir įžvalgos Armas Rudaitis, Dagnė Vildžiūnaitė. 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau