„Donna nuda“

Šių metų kovo 6 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) atidaroma Andriaus Lik (Birštonas) skulptūrų paroda „Donna nuda“, skirta Tarptautinei moters dienai.

Andrius Lik (g. 1968 m.) gyvena ir kuria Birštone. Pirmąją parodą surengė Kaune 1981 metais, nors, anot Andriaus mamos, pirmąją medžio skulptūrėlę – laivelį – išdrožė dar būdamas trejų, ir nuo tada jis nesiskiria su medžiu. Skulptoriaus gyvenimas – tarsi kinų filosofo Konfucijaus posakis: „Išsirinkite mėgstamą darbą, ir jūs nedirbsite nė dienos, o džiaugsitės gyvenimu“. Andrius Lik nuolat šypsosi, jis nuolat dirba, jis nuolat kupinas naujų minčių.

Daugelis girdėjo apie unikalų, vienintelį Lietuvoje, o gal ir pasaulyje povandeninį skulptūrų parką Galvės ežere – šešios, maždaug pusantro metro aukščio, ąžuolinės skulptūros buvo nugramzdintos į ežero dugną. Jų autorius – Andius Lik. Keliautojai jo skulptūrų ras Žalgirio parke Babtuose, Velnių muziejuje, Vytauto Didžiojo kelyje Trakuose, Druskininkų ir Birštono parkuose. Viso surengta per 20 personalinių parodų Lietuvoje, Vengrijoje, JAV, Vokietijoje, Suomijoje, Danijoje, Rusijoje.

Skulptorius Andrius Lik daugiausiai dirba su medžiu – liepa, ąžuolu, tačiau jo kūrinių yra ir iš bronzos bei druskos. Menininko rankoms paklūsta ir teptukas, kuris mirkomas ne į tradicinius dažus, bet į kavą ir tušą.

A. Lik dirbtuvės sienos nukabintos afrikietiškas primenančiomis kaukėmis: „Per minimalias išraiškos priemones galima maksimaliai išreikšti ekspresiją“, – sako autorius. Bet kaukės, anot Andriaus – „tik apšilimo pratimai prieš tikros skulptūros kūrimą“. Tikroji skulptūra – tai moters torsai, biustai, galvos. Visos jos kiek ištemptos į viršų, grakščios, mąsliais žvilgsniais…

Paroda veiks iki 2015 m. kovo 30 dienos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau