Dr. Mordechay Juškovskij (Izraelis) paskaita „Lietuvos žydai jidiš literatūros veidrodyje”

RUGSĖJO 21 D. ,TREČIADIENIS, 18 VAL. „LAIPTŲ GALERIJOJE“
Dr. Mordechay Juškovskij (Izraelis) paskaita „Lietuvos žydai jidiš literatūros veidrodyje”
(paskaita – susitikimas vyks rusų kalba)

Žydų tautos istorija Lietuvoje mena daugiau nei septynis šimtmečius. Tačiau vis dar sunkiai suvokiame žydiškojo paveldo indėlį į mūsų tautos kultūros ir literatūros raidą, identitetą. Per mažai žinome apie jidiš kalba sukurtus turtus, menkai išmanome apie žydų tautos papročius.
Šias žinių spragas gali padėti užpildyti jidiš literatūros tyrinėtojas, Lietuvos žydų kultūros žinovas, charizmatiškas lektorius dr. Mordechay Juškovskij.
Mordehay Yushkovskij (Mordechajus Juškovskis) yra Pasaulio žydų kongreso tarptautinio jidiš
centro Vilniuje Mokslinis direktorius, dirba Bar -Ilan universitete. Filosofijos mokslų daktaras ir jidiš kalbos specialistas
yra parašęs apie 60 straipsnių jidiš kultūros tema. Daugiau nei 17 metų organizuoja seminarus Rytų Europos valstybėse apie jidiš kalbą ir kultūrą. Dr. Mordechay Juškovskij sukūrė visą kursą jidiš kalbos ir kultūros studijų, į kurias įsitraukė apie 2500 žmonių Izraelyje. Paskaitose jis laisvai cituoja kūrinių ištraukas jidiš ir rusų kalba, įdomiai pasakoja apie rašytojus, išraiškingai apibūdina prieškario Vilniaus atspindžius literatūroje.
Paskaitą – susitikimą su jidiš kultūros specialistu organizuoja Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bendradarbiaudama kartu su Pasaulio žydų kongreso Jidiš centru Vilniuje bei Šiaulių apskrities žydų bendruomene ir Šiaulių miesto Kultūros centru „Laiptų galerija“. Moderuoja Ingrida Vilkienė (Tarptautinė istorinio teisingumo komisija. Direktoriaus pavaduotoja – švietimo programų koordinatorė).

Maloniai laukiame
Bilieto kaina (parodos mokestis):1,5/0,5 Eur
Šiaulių „Laiptų galerija“ Žemaitės g. 83, Šiauliai
Informacija tel.: (841) 200 643
el.p.: toma.galerija@gmail.com

„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau