„Draugystės koncertas“

Birželio 20 d. 12 val. Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ drauge su svečiais iš užsienio – Vokietijos folkloro ansambliu „Dürrwanger Danzfreunde“ – kviečia į susitikimą Šiaulių pėsčiųjų bulvaro amfiteatre! Dviejų šalių skirtingą liaudies muzikinį, choreografinį ir pasakojamąjį folkloro paveldą apjungs „Draugystės koncertas“.

„Salduvė“ – ilgamečiai jau tradicija tapusio Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamo ciklo „Saulės vasaros koncertai“ dalyviai. Kartu su kitais meno kolektyvais jie kasmet kviečia visuomenę nepamiršti savo gimtųjų šaknų ir pasimėgauti gyva muzika gryname ore. Šiais metais repertuarą papildžius dar ir vokiško folkloro prieskoniu, vasaros koncertų fiesta, panašu, įgaus visai kitą atspalvį.

Ansamblio „Dürrwanger Danzfreunde“ nariai muzikuoja arfa, fleita ir akordeonu, šokėjams akomponuojama dūdmaišiu, piemens ragu ir būgnu. Grupei vadovauja nedidelė komanda, vadovaujama Dieterio Ganterio ir choreografo Manfredo Stingelio. Tradicinės, regioninės švabų kultūros džiaugsmas jaučiamas grupės pasirodymuose, kurie parodo, kad kultūrą puoselėti ir išsaugoti gali ir vyresni žmonės.

Daugelis ansamblio „Dürrwanger Danzfreunde“ narių su dideliu entuziazmu ir meistriškumu 1980 metais dirbo prie kultūros centro kūrimo didelėje fachverkinėje sodyboje, kuri dabar yra arhitektūrinis paminklas ir joje įsikūrę Balingen-Dürrwangen Liaudies meno namai. Šiandien Liaudies meno namuose kartą per savaitę ansamblio nariai susirenka mokytis šokių, melodijų ir dainų iš Švabijos regiono ir visos Vokietijos.

Folkloro ansamblį „Salduvė“ su Balingen-Dürrwangen Liaudies meno namais ir jo vadovu Manfred Stingel sieja ilgametė draugystė. Nuo 2010 metų dalyvauta ne viename festivalyje ir projekte: Švabų regiono folkloro šventėje, tarptautiniame medinių trimitų ir ragų festivalyje, Europos dūdmaišių festivalyje, tarptautiniame Balingeno folkloro festivalyje, Balingeno sodo šou ir kt.

Manfred Stingel lankysis Šiauliuose ne pirmą kartą. Jo vadovaujamas ansamblis „Volkstansmuzik Frommern“ 2010 metų vasarą koncertavo Šiauliuose, o 2015 metais jis dalyvavo tarptautinio folkloro konkurso – festivalio „Saulės žiedas“ vertinimo komisijoje.

Šiųmetis ansamblio „Dürrwanger Danzfreunde“ vizitas bus įprasmintas ne tik „Draugystės koncertu“ Šiauliuose. Ilgametę partnerystę puoselėjantys kolektyvai birželio 22-23 dienomis drauge viešės ir Nidoje, kur dalyvaus ir XXVI tarptautiniame fokloro festivalyje „Tek saulužė ant maručių“. Čia „Salduvė“ ir „Dürrwanger Danzfreunde“ taip pat sudalyvaus ir LRT laidos „Duokim garo“ filmavime.

Birželio 22-23 dienomis pajūryje viešinčius folkloro gerbėjus kviečiame apsilankyti „Salduvės“ ir „Dürrwanger Danzfreunde“ kolektyvų pasiruodymuose Nidoje. Kiek ankstėliau, birželio 20 d. 12 val. lauksime visų Šiauliuose, pėsčiųjų bulvaro amfiteatre (Vilniaus g. 153, Šiauliai).

Švęskime vasarą liaudiškos muzikos apsuptyje!


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau