Vakaras – susitikimas – diskusija su Danute Kalinauskaite

2017 m. gegužės 25 d. (ketvirtadienį) 17:30 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) vakaras – susitikimas – diskusija su viena įdomiausių lietuvių prozininkių – 2016 m. Metų knygos „Skersvėjų namai“ autore Danute Kalinauskaite. Dalyvauja Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas.

D.Kalinauskaitė – redaktorė, žurnalistė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė, dirba Žodyno pakomisėje. 2017-ųjų – Lietuvių kalbos kultūros metų kontekste Danutės Kalinauskaitės kūryba dar labiau suspindi. Tarsi grynuolis, saugantis lietuvių kalbos unikalumą ir originalumą, lietuvių kalbą kaip kultūros paveldą.

Trečioji Danutės Kalinauskaitės jos novelių knyga „Skersvėjų namai“ pakeri turtinga kalba, keliais prasmių klodais, šviesiu humoro jausmu.

Danutė Kalinauskaitė sako, kad kaip rašytoja ji sužydėjo sulaukusi Žemaitės amžiaus. Danutei Kalinauskaitei kalbos dalykai rūpi visą gyvenimą. „Jeigu esi rašantis žmogus, žodžiai tau yra medžiaga, iš kurios lipini tikrovę. Man ne taip svarbu kas, bet svarbu, kaip tai yra padaryta. Man labai svarbus stilius, nes, jei neturi stiliaus, nėra ko užsiimti rašymais.“
„Kaip redaktorė išmokau labai daug dalykų, kurie padeda pačiai rašant. Labai nemėgstu kiaurų frazių, palaidų sakinių, žinau, kad reikia laiku padėti tašką.“
„Kūrybinis rašymas – tai vaizduotės lavinimas ir fantazijos išlaisvinimas, savęs pažinimas, psichoterapija, nuotykis. Pagaliau tavo, kaip skaitytojo, gebėjimų ugdymas (…) Tik nė už ką nesutiksiu, kad kūrybinio rašymo praktika gali bet ką padaryti rašytoju, didžiai nustembu, kai išgirstu tuo šventai įtikėjusius…“

A p d o v a n o j i m a i :
1987 m. Antano Jonyno premija už knygą „Išėjusi šviesa“.
2006 m. Antano Vaičiulaičio premija už novelę „Namo“, išspausdintą „Metų“ žurnale.
2009 m. Lietuvos rašytojų sąjungos premija už knygą „Niekada nežinai“.
2009 m. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto premija. Knyga „Niekada nežinai“ išrinkta 2008 m. kūrybiškiausia knyga.
2015 m. knyga „Skersvėjų namai‟ įtraukta į kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką; 2016 m. nominuota Metų knygos rinkimuose prozos kategorijoje.

D.Kalinauskaitė 1983 m. Vilniaus universitete baigė lituanistikos studijas. 1983–1994 m. dirbo žurnaliste („Moksleivio“ žurnalas), vėliau redaktore įvairiose leidyklose, daugiausia – „Baltose lankose“, nuo 2004 m. – Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centre. Yra redagavusi ir rengusi spaudai įvairaus pobūdžio leidinius: užsienio ir lietuvių autorių grožinius kūrinius (proza ir poezija), filosofinius, literatūrologinius tekstus, tęstinį leidinį „Baltos lankos“ (Tekstai ir interpretacijos), vadovėlį studentams filologams „XX amžiaus literatūros teorijos“, serijos „Naujosios literatūros studijos“ knygas, mokslinį žurnalą „Colloquia“, palikimo knygas, monografijas, dienoraščius, atsiminimus , dailės albumus ir kt.

Bilieto kaina: 5 Eur / 2,50 Eur.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau