Filmo, leidžiančio giliau pažinti neeilinę sudėtingo likimo A. Suckeverio asmenybę „Kas pasiliks?“peržiūraRugpjūčio 23 d.18 val.
„Laiptų galerijoje“
Prisiminsime vieną didžiausių Vilniaus žydų poetų – Avromą Suckeverį (1913-2010).


Filmo, leidžiančio giliau pažinti neeilinę sudėtingo likimo A. Suckeverio asmenybę „Kas pasiliks?“peržiūra.

Filmą sukūrė lietuvių kilmės amerikietė
Christa Witney. Autorė Lietuvoje filmavo interviu su žydų bendruomenės nariais. Vėliau sudėliotas filmas, pasakojantis apie vienos moters kelionę į Lietuvą, mėginant suprasti savo senelį, jidiš poetą Avromą Suckeverį. Jo asmenybė, gyvenimo istorija yra tarsi raktas prisiliesti prie gilesnių dalykų. Filmo pavadinimas „Kas išliks?“ paimtas iš vienos rašytojo A. Suckeverio poemos.


Poetinės prozos ir poezijos skaitymai

Tekstus iš A. Suckeverio knygų „Žaliasis akvariumas“(vertė Mindaugas Kvietkauskas) ir „Kapo vaikas“(vertė Laurynas Katkus) skaitys Šiaulių VDT aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas, kurie šiauliečiams jau yra skaitę pluoštą skausmą perteikiančios poezijos.


Daugiau
Avromas Suckeveris – ypatingo likimo kūrėjas, tarpukario avangardo grupės „Jung Vilne“ („Jaunasis Vilnius“) narys, išgyvenęs Vilniaus geto tragediją, dalyvavęs rezistencijoje, grįžęs į sugriautą miestą po karo, paliudijęs Holokausto nusikaltimus Niurnbergo procese, vėliau gyvenęs Izraelyje ir pripažintas kaip žymiausias pokario jidiš poetas. Greta Česlovo Milošo jis priklauso daugiatautės Vilniaus poezijos lobynui.


Amerikietę Christą Witney į Lietuvą – prosenelių žemę – atvedė jidiš kalba. Jos proseneliai kilę iš Lietuvos. Prosenelė gimė Vaiguvoje ir 1905 m. atvyko į Ameriką iš Ganypravos kaimo ( Kelmės r.)
Christos seneliai dar kalbėjo lietuviškai, tačiau ties šia karta kalbos tradicija sustojo.


Christa Witney jidiš kalba susidomėjo dar mokykloje, studijavo ne tik Jungtinėse Valstijose, vienus metus mokėsi Ispanijoje bei Vilniuje Jidiš institute.
Vilniuje susipažino su Vilniaus jidiš kultūra ir bendruomene.


Maloniai laukiame rugpjūčio 23 d.18 val. „Laiptų galerijoje“, Žemaitės g. 83.
Bilieto kaina 10/5 €


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau