„Gyvenimas be smurto – mūsų visų teisė“

Šių metų lapkričio 26 d. (pirmadienį) 18 valandą „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) diskusijų vakaras „Gyvenimas be smurto – mūsų visų teisė“. Programoje: naujausio Janinos Lapinskaitės filmo „(Ne)eilinė moters istorija“ peržiūra, pokalbis su filmo autore, asociacijos „Moterų veiklos inovacijų centras“ atstovėmis, diskusijos renginio tema.

Janina Lapinskaitė – aktorė („Miegančiųjų drugelių tvirtovė“, „Elzė iš Gilijos“), pedagogė, bet labiausiai žinoma Lietuvoje ir užsienyje kaip režisierė ir scenaristė („Šokanti ant stogų“, „Našlių pakrantė“, „Stiklo šalis“ ir kt.). Jos sukurtų filmų personažai – vadinamuosiuose visuomenės paribiuose atsidūrę žmonės, atsiskyrėliai, ekscentrikai, jų nepaprastas gyvenimas paryškinamas temos ir stiliaus kontrastu, savitu rakursu; filmams būdingas poetiškumo ir realistiškumo derinys. 2004 m. J. Lapinskaitė buvo apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

Naujausiame J. Lapinskaitės trumpametražiniame filme „(Ne)eilinė moters istorija“ pasakojamas jaunos moters gyvenimas, kuris jau nuo pat vaikystės buvo paženklintas skausmingais gyvenimo vyrų (tėvo, vėliau sutuoktinio) vaidmenimis. Filme realistiškai vaizduojamas 33-ų metų moters Agnės gyvenimas, jos pažintis su vėliau sutuoktiniu tapusiu Robertu, kurio paveikslas stipriai pakito per trejus pažinties ir bendro gyvenimo metus. Tačiau ar žmogus turi „plaukti pasroviui“ ir priklausyti savo likimui? Ar moteris turi pasiduoti vyro priespaudai ir kęsti jo pažeminimus?..

Filmas, kaip edukacinę – prevencinę reikšmę turintis kūrinys, bus demonstruojamas visoje Lietuvoje vyksiančios akcijos „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“ metu.

Renginys nemokamas.

Diskusijų vakaro akimirkos.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau