Juozas Bindokas (NE)SENIAI

   Gegužės 5 d. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Šiaulių dramos teatro aktoriaus ir fotomenininko Juozo Bindoko fotografijų paroda „(Ne)seniai“.
   Tai jau antroji jo paroda „Laiptų galerijoje“. Pirmoji vyko aktoriaus 50-ečio proga. Be to, galerija eksponavo jo darbus „Laiptų galerijos“ menininkų parodoje Chmelnickio mieste (Ukrainoje). Šįkart fotomenininkas pateikia prieš 30 metų užfiksuotas kolegių aktorių (fotomenininkas visad mieliau savo juostoje amžino moteris) laisvalaikio minutes gastrolių metu Kauno ir Klaipėdos viešbučiuose. 30 metų – galima tarti, jog tai jau seniai, o gal, laikas greitas, teisingiau sakyti neseniai. Iš čia ir parodos pavadinimas. Kažkuri kloja lovą, geria kavą ar, neslepia, šampaną, kažkuri prigludusi prie telefono aparato, nes mobiliųjų tuomet dar nebuvo, o sužinoti kaip ten namuose norėjosi. Ne viena prie televizoriaus, nes Kaune galėjai matyti Lenkijos programą, o Klaipėdoje Švedijos.
   70-etį švenčiantis Juozas Bindokas, 1972 m. baigęs Lietuvos valstybinę konservatoriją atvyko į Šiaulių dramos teatrą ir liko jam ištikimas iki šių dienų. Juozas Bindokas scenoje sukūręs per 100 vaidmenų, apdovanotas Potencijos Pinkauskaitės premija, du kartus nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ už antraplanius vaidmenis. Fotografija susidomėjo dar studijuodamas konservatorijoje ir mielai prisimena savo pirmąjį fotoaparatą „Smena“. 2002 m. nominuotas Spaudos fotografijos premijai portreto sityje. Rengęs foto parodas ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje. Jo foto kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio fotomeno kolekcininkai. Užfiksavęs visus kolegas, Šiaulių dramos teatro aktorius.
   Šią Juozo Bindoko parodą galima pavadinti ir kiek netikėta, nes pripratę matyti portretines aktorių nuotraukas, išvystame jas kasdienybėje, gal nepasigražinusias, nepasipuošusias, bet todėl artimas ir mielas. Fotomenininkas ieško grožio paprastume. Ir randa.
Paroda veiks iki birželio 1 d.

Parengė Ričardas Jakutis „Laiptų galerijos“ renginių organizatorius

 

SVARBU:
1. Kaukė privaloma.
2. Prašome registruotis: a) tel. 841 200 643
                                       b) el.p. toma.galerija@gmail.com   :vardas, pavardė, tel. Nr.

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau