Kovo 18 d. 18 val. – Pirmadienis su poetu Rimvydu Stankevičiumi „…negirdėtas, balsu gal neskaitytas…“ Laiptų galerijoje.

LITERATŪRINIAI SUSITIKIMAI LAIPTUOSE – SUBALANSUOTI GERO SKONIO GYVENIMUI !

 

Kovo 18 d. 18 val. – Pirmadienis su poetu Rimvydu Stankevičiumi „…negirdėtas, balsu gal neskaitytas…“ Laiptų galerijoje.

Rimvydas Stankevičius poetas, prozininkas, eseistas, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.


Rimvydas Stankevičius gimė 1973 metais Elektrėnuose. Studijavo Vilniaus universitete lituanistiką, yra įgijęs lietuvių literatūros magistro laipsnį. Autorius debiutavo būdamas dvidešimties, 1993 m., kai keli jo eilėraščiai pateko į „Poezijos pavasario“ almanachą. Po daugiau nei penkiolikos rašymo metų poetas pelnė pirmąją – to paties „Poezijos pavasario“ – premiją ir tapo plačiau žinomas Lietuvos skaitytojams.

Po to sekė dar ne vienas apdovanojimas (tarp jų – 2011 m. Jurgos Ivanauskaitės premija už knygą „Patys paprasčiausi burtažodžiai“(2010 m.), 2013 m. įteikta LATGA-A aukso žvaigždė). Iki šiol poetas yra parašęs 7 poezijos, 2 eseistikos ir 1 pasakų knygą. R. Stankevičius yra dirbęs reporteriu dienraštyje „Respublika“, Lietuvos televizijoje vedęs kultūrinę laidą „Kultūros spąstai“. Autorius žinomas ir teatro scenoje: pagal R. Stankevičiaus inscenizaciją 2000 m. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pastatytas spektaklis „Stop mašina“, kurį režisavo aktorius Saulius Mykolaitis. 2002 m. kartu su kompozitoriumi Roku Radzevičiumi sukūrė roko operą „Jūratė ir Kastytis“, 2014 m. parašė libretą oratorijai „Sakurų prisiminimai“, pastatytai Nacionaliniame Kauno dramos teatre.
Rašo tekstus dainoms. Poezija versta į lenkų, švedų, suomių, anglų ir kitas kalbas, publikuota užsienyje išleistuose almanachuose. Šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.
Lietuvos rašytojų sąjungos narys – nuo 2004 m.

R. Stankevičiaus poezijos trilogija „Valhala“, kurią sudaro knygos „Laužiu antspaudą“, „Patys paprasčiausi burtažodžiai“, „Ryšys su vadaviete“, yra vertinama kaip viena svarbiausių pastarojo dešimtmečio lietuvių poezijos rinktinių.

Tebūsiu prakeiktas, jeigu poezija – tik pasimėgavimas gražiais kalbos ornamentais vaikiškame kaleidoskope, jeigu ji nėra slaptaraštis, kūlgrinda, vedanti aukštyn. Juk gera poezija visada yra šiek tiek ir malda, šiek tiek ir užkeikimas, šiek tiek ir muzika, šiek tiek ir šviesa. Net jeigu ir Valhalos tamsybėse spingsinti“, – sako poetas.

Šventai tikiu, kad vienas efektyvių lukštenimosi būdų – poezija. Gal mintis atrodys šventvagiška ir kupina didybės manijos, bet savąja poezija svajoju nužymėti kampus ir apylankas nukertantį maršrutą, trumpesnį ir lengvesnį negu Biblijoje. Maršrutą, skirtą silpniesiems – tiems, kuriems net ir Dekalogo laikymasis – neįveikiama užduotis“. (iš R. Stankevičiaus pasisakymų)

 

 

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau