„Laiptų galerijoje“ sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – parodų lankymas nemokamas.

I. Skauronės tapybos paroda „Nežinau kodėl“ kelia (ne)būties klausimus
Kasmet sausio 27-ąją minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. Prisimindami Aušvico-Birkenau koncentracijos ir naikinimo stovyklos kalinių išlaisvinimą 1945-ųjų sausio 27 d., prisimename 6 milijonų Europos žydų tragediją, sunaikintas Lietuvos miestų ir miestelių žydų bendruomenes. Nors už bendrapiliečių gelbėjimą arti tūkstančio Lietuvos žmonių pagerbti Pasaulio Tautų Teisuolių vardais, tačiau netekties skausmas išlieka. Esame atsakingi, kad tokios tragedijos nepasikartotų.
Šią dieną organizuojamos akcijos #WeRemember /#MesPrisimename, aplankomos su skaudžia žydų tautos istorija susijusios vietos, uždegamos atminties žvakutės, vyksta įvairūs renginiai.
Šiaulių „Laiptų galerijoje“ eksponuojamos dvi labai aktualios tapybos darbų parodos: Ievos Skauronės „Nežinau kodėl“ ir Vilniaus žydų bendruomenės tapybos studijos „Art Vilna“ darbai – „Aistra tapyti“.
Kūriniuose atidengiami laiko tėkmės užneštos būties fragmentai su skaudžiais žmonių likimais ir praradimais kviečia mąstyti. Kaip ir kodėl atsitinka, kad per vieną–dvi dienas keli šimtai miestelio gyventojų atsiduria už spygliuotos vielos ar žvyrduobėse, kodėl žmonės savo kaimynus suguldo eilėmis duobėse, kodėl… Atsakymų į šiuos klausimus, teptuku brėždama skaudžias linijas, ieško tapytoja Ieva Skauronė didžiuliame paveikslų cikle „Nežinau kodėl“. Parodos autorė kalbėjo, kad šiuos paveikslus įkvėpė skaudžios istorinės patirtys, ypač Holokaustas: „Nesuvokiama, kaip tai galėjo įvykti. Tačiau ir mūsų dienomis aplinkui daugybė konfliktų, bet kuriuo momentu gali įsiplieksti pražūtingi karai. Mąsčiau apie mūsų būties trapumą.“ Menotyrininkė dr. D. Karatajienė pastebėjo, kad tapytojos darbuose nėra nihilizmo, net perteikdama labai negražius pasaulio dalykus ji išlieka estetiška kūrėja.
Maloniai kviečiame apsilankyti. Abi parodos veiks iki vasario 5 d.
„Laiptų galerijoje“ sausio 27-ąją – Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną – parodų lankymas nemokamas.
Džiugi naujiena, kad 17 Ievos Skauronės paveikslų nuo sausio 17 iki vasario 8 d. gali pamatyti ir kelmiškiai. Kelmės krašto muziejuje vykstančią Ievos Skauronės tapybos parodą „Nežinau kodėl“ sausio 27 d. 12 val. pristatys „Laiptų galerijos“ renginių organizatorius Ričardas Jakutis.
#MesPrisimename. Kviečiame prisiminti ir Jus.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau