„Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“

2016 metų kovo 2 d. (trečiadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) teatralizuoti skaitymai „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“ (Bruno K. Öijer). Skaito – aktorė Monika Šaltytė, groja – Gintas Gascevičius, Gintaras Dzidolikas, dalyvauja tekstų autorius Gintaras Grajauskas.

2016 m. vasario 19- ąją poetas, esistas, dramaturgas, prozininkas dainų autorius ir atlikėjas Gintaras Grajauskas šventė savo 50-ąjį gimtadienį. Ta proga pirmą kartą į „Laiptų galeriją“ atvykstančiam menininkui aktorė M. Šaltytė kartu su muzikantais G. Gascevičiumi ir G. Dzidoliku parengė programą – dovaną, pavadintą „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“ pagal G. Grajausko ir jam artimo švedų poeto Bruno K. Öijerio tekstus.
Mums mažai žinomas Bruno K. Öijeris (Bruno Keats Öijer) – vienas žinomiausių šiuolaikinių Švedijos poetų, Šiaurės tarybos premijos laureatas, žiniasklaidoje dažnai vadinamas anarchistu, siekiančiu „sukurti kažką nuogo ir tikro, kas būtų pasiekiama žmogui“, norinčiu „šsprogdinti tą prakeiktą kultūrinį elitą“. Tai poezijos performansų atlikėjas, maištininkas, autsaideris, kritikuojantis visuomeninius reiškinius, kūrėjas, ritmo ir jausmo besisemiantis iš roko ir bito muzikos.

Bruno K. Öijerio kūryba savo stilistika artima G. Grajausko „naujojo intymumo“ ieškančiai poezijai. Anot literatūrologo Rimanto Kmitos, „G. Grajauskas – vienas iš tų poetų, kurie tik užuomina nurodo, kur reikia ieškoti prasmės, o ne aiškina ją ir deklaruoja. Jaučiamos pastangos sąžiningai ištvert šią būseną, kas šiandieninėje lietuvių poezijoje atrodo tikrai autentiškai“. O pats Gintaras Grajauskas apie savo kūrybą sako: „Nesu ekspromtų ir ekstazių specialistas. Mane labiau traukia ne teatrališkumas, o intymumas, galimybė susikalbėti vien tik bendraujantiems suprantamomis užuominomis, ypatingais pažvelgimais, gestais“,

Gintaras Grajauskas gyvena ir dirba Klaipėdoje. Baigė S. Šimkaus aukštesniąją muzikos mokyklą, Lietuvos Valstybinės Konservatorijos Klaipėdos fakultetų Džiazo katedrą. Dirbo radijuje, televizijoje, nuo 1994 m. dienraščio „Klaipėda“ literatūrinio leidinio „Gintaro lašai“ sudarytojas, nuo 2008 m. – Klaipėdos dramos teatro literatūrinės dalies vedėjas. Nuo 2000- ųjų organizavo kasmetinį Lietuvos poetų sambūrį „Placdarmas“, grojo bosine gitara ir dainavo bliuzroko grupėje „Kontrabanda“, džiazroko grupėje „Rokfeleriai“.
Lietuvoje išleidęs septynis eilėraščių, dvi eseistikos knygas, romanų bei pjesių rinkinį. Z. Gėlės, I. Simonaitytės, poezijos pavasario, Lietuvos kultūros ministerijos premijos, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ už geriausią Nacionalinės dramaturgijos kūrinį „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“.

G. Grajausko eilėraščių knygos išleistos Vokietijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Italijoje, Islandijoje, eilėraščiai išversti į anglų, vokiečių, švedų, olandų, korėjiečių, suomių, lenkų, latvių, estų ir kt. kalbas, publikuoti šių šalių periodikoje bei antologijose.

Bilieto kaina: suaugusiems 4,34 Eur / moksleiviams, studentams, senjorams 1,45 Eur

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau