„Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“

Festivalis „Verbum musicale“. „Rugpjūčio pilnaties naktys“. Rugpjūčio 24 d. 18 val. „Gubernijos“ rūsiuose teatralizuoti skaitymai „Mano trintukas prieš jūsų tikrovę“. Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Monika Šaltytė skaito G. Grajausko ir Bruno K. Öijerio tekstus, groja G. Gascevičius ir G. Dzidolikas.

Mums mažai žinomas Bruno K. Öijeris (Bruno Keats Öijer)  – vienas žinomiausių šiuolaikinių Švedijos poetų, Šiaurės tarybos premijos laureatas,  žiniasklaidoje dažnai vadinamas anarchistu,  siekiančiu „sukurti kažką nuogo ir tikro, kas būtų pasiekiama žmogui“, norinčiu „išsprogdinti tą prakeiktą kultūrinį elitą“. Tai poezijos performansų atlikėjas, maištininkas, autsaideris, kritikuojantis visuomeninius reiškinius, kūrėjas, ritmo ir jausmo besisemiantis iš roko ir bito muzikos.
Bruno K. Öijerio kūryba savo stilistika artima G. Grajausko „naujojo intymumo“ ieškančiai poezijai. Anot literatūrologo Rimanto Kmitos, „G. Grajauskas – vienas iš tų poetų, kurie tik užuomina nurodo, kur reikia ieškoti prasmės, o ne aiškina ją ir deklaruoja. Jaučiamos pastangos sąžiningai ištvert šią būseną, kas šiandieninėje lietuvių poezijoje atrodo tikrai autentiškai“. O pats Gintaras Grajauskas apie savo kūrybą sako: „Nesu ekspromtų ir ekstazių specialistas. Mane labiau traukia ne teatrališkumas, o intymumas, galimybė susikalbėti vien tik bendraujantiems suprantamomis užuominomis, ypatingais pažvelgimais, gestais“.
Patarimas: rudenėjantį vakarą vėsiuose „Gubernijos“ rūsiuose prireiks šiltesnio rūbo.
Bilieto kaina 7,- ir 3,50 Eur (bilietai parduodami tik „Laiptų galerijos“ kasoje).


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau