MES ESAM ŠIAURĖS KRAŠTO


2024 m. BALANDŽIO 11 D. 18 val. Šiaulių kultūros centre „Laiptų galerija“ literatūrinis vakaras MES ESAM ŠIAURĖS KRAŠTO. Poetų Mykolo Karčiausko ir Jono Strielkūno eiles skaitys teatro ir kino aktorė Olita Dautartaitė.
Olitą Dautartaitę šiauliečiai prisimena kaip ilgametę miesto dramos teatro aktorę, tiesa, 2008 m. ji grįžo į gimtąjį Kauną. Teatre suvaidino per 80 vaidmenų, be to režisavo spektaklius Kauno lėlių, Šiaulių ir Los Andželo teatruose, surengė per 100 poezijos vakarų, 1991 m. festivalyje „Poezijos pavasaris“ pripažinta geriausia skaitove, 2007 m. Baltijos šalių teatrų festivalyje pelnė diplomą už antraplanį vaidmenį A. Juozaičio pjesėje „Salomėja“, apdovanota įvairiomis premijomis ir medaliais.
Mykolo Karčiausko (1939 – 2018) plunksna be poezijos užgriebia ir prozą bei poetinę epiką. O ir jo poezija tai tarsi gimtojo krašto enciklopedija, išsiskirianti tautos istorijos ir dabarties apmąstymais. Rašytojas išleido daugiau kaip 30 eilėraščių, poemų, prozos ir vertimo knygų, taip pat knygų vaikams. M. Karčiauskas pasižymėjo ir kaip daugelio literatūrinių leidinių sudarytojas, tarp kurių „Poezijos pavasario“ leidiniai nuo 1965 iki 1985 m.
Jono Strielkūno (1939 – 2010) poezija – gyva lietuvių poezijos tradicija. 1979 m. jis tapo Valstybinės premijos laureatu, 1996 m. jam paskirta Nacionalinė kultūros ir meno premija, 1991 m. vainikuotas „Poezijos pavasario“ laurais ir dar daug įvairiausių premijų. Be jo kūrybos jau neįmanoma XX a. lietuvių poezijos apžvalga, nei mokyklų programos, nei lietuvių poezijos antologija. Širdimi ir mintimis poetas liko ištikimas Šiaurės Lietuvai, nors didžiąją gyvenimo dalį praleido Vilniuje. Didžiausias dėmesys jo kūryboje skirtas gimtinei, jos gamtai ir žmogui.
Abu poetai kovo mėnesį būtų šventę 85-metį. Mykolas Karčiauskas gimė netoli Krinčino, Jonas Strielkūnas – Vabalninko apylinkėse. Olita Dautartaitė taipogi jų kraštietė – gimė Kaune, bet vaikystės metus leido Krinčino apylinkėse. Tad poezijos vakarui pavadinimo ilgai galvoti nereikėjo, jį apsprendė Mykolo Karčiausko posmo eilutė – „Mes esam Šiaurės krašto“.

Maloniai kviečiame į literatūrinį vakarą MES ESAM ŠIAURĖS KRAŠTO 2024 m. balandžio 11 d. 18 val.


Bilieto kaina 10 / 5 €

Bilietus prašome rezervuoti tel. +370 41 200 642
Šiaulių miesto kultūros centras
„Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83, Šiauliai


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau