„Palaimink atmintį ir pražūtį, tačiau nesigailėk manęs“

2017 m. rugpjūčio 25 d. (penktadienį) 21 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) literatūros ir muzikos vakaras „Palaimink atmintį ir pražūtį, tačiau nesigailėk manęs“. Tekstai Tomo Venclovos. Dalyvauja aktorius Giedrius Arbačiauskas ir violončelininkė Agnė Arbačiauskienė.

Tomas Venclova – vienas garsiausių lietuvių poetų ir mąstytojų. Literatūros mokslininkas, publicistas, vertėjas, Jeilio universiteto (JAV) profesorius, daugybės mokslinių, esė ir eilėraščių knygų autorius, vadinamas vienu iškiliausių lietuvių intelektualų. Šiuo metu gyvena JAV. Šiemet jam, kaip „Poezijos pavasario“ laureatui, Kaune įteikta Maironio premija.

Poetas, vertėjas, eseistas, literatūros tyrinėtojas, publicistas Tomas Venclova gimė 1937 m. rugsėjo 11 d. Klaipėdoje. Vilniaus universitete baigė lituanistikos studijas. Dirbo istorijos fakultete. Rašytojas formavosi kaip atkaklus, savo kelio ieškantis žmogus. Jo interesai labai anksti pasisuko į kultūrą, literatūrą, į pasipriešinimą ideologiniams varžtams, primetamiems štampams. Visai jaunas Tomas Venclova parašė mokslinės fantastikos knygas „Raketos, planetos ir mes“ bei „Golemas, arba dirbtinis žmogus“.

1977 m. emigravo į JAV. 1985 m. Jeilio universitete gavo daktaro laipsnį. Vakaruose buvo išleistas jo poezijos rinkinys „98 eilėraščiai“ (1977), susidedąs iš eilėraščių, buvusių „Kalbos ženkle“, ir niekur dar nespausdintos poezijos.

T. Venclova – tarptautinio masto poetas, susilaukęs plataus pripažinimo. Tai išskirtinis, išeivijoje gyvenąs lietuvis poetas, kurio kūrybą kitataučiai taip gausiai verčia į savo kalbas. Tomo Venclovos eilėraščių yra pasirodę angliškai, rusiškai, lenkiškai, vengriškai ir kt. Iš viso jo kūryba išversta į kelioliką kalbų, įskaitant arabų ir japonų.

Aktorius Giedrius Arbačiauskas – teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas, dainų autorius ir atlikėjas. Dar būdamas maždaug 12 metų suvokė – nori kurti dainas bei vaidinti. „Pirmąją savo gitarą pirkau dar sovietmečiu už 23 rublius. Namo vežiausi kaip didžiausią brangenybę įsivyniojęs į celofaną. Pirmąją dainą parašiau besimokydamas mokykloje pagal J. Degutytės eiles. Ėmiau kurti ir savo žodžius, ir muziką“, – pasakoja G. Arbačiauskas.

1995 m. baigęs Lietuvos muzikos akademiją, G. Arbačiauskas pažįstamas iš televizijoje sukurtų įsimintinų personažų. Tačiau didelė veiklos dalis – dainuojamosios poezijos žanro dainų kūrimas pagal savo ir kitų rašytojų eiles. Dainas atlieka vienas, arba su žmona Agne, kuri griežia violončele. Aktorius rengia savo autorinius koncertus, dalyvauja dainuojamosios poezijos žanro renginiuose, yra dažnas dainuojamosios poezijos festivalių dalyvis. Žmona Agnė – violončelininkė, su kuria abu koncertuoja. Ji prisimena: „Per vienus Naujuosius metus draugų namuose pagrojome, padainavome. Paskui mus abu pakvietė koncertuoti. Mums tai buvo kažkas ypatinga – atsivėrė naujas kelias, pasidarė įdomu. Taip atsirado mūsų repertuaras. Kuo toliau, tuo labiau norime jį perteikti jautriau, subtiliau. Tuos pačius dalykus imame girdėti įdomiau, spalvingiau“.

Bilieto kaina 5,00 / 2,50 Eur.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau