Pleneras-simpoziumas SAULĖS ŠIAULIAI


Jau visai netrukus Šiaulių miestas taps dailės meka! Rugpjūčio 3 dieną didžią istorinę atmintį menantys Grafų Zubovų rūmai po vienu stogu suburs tris dešimtis menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių – Armėnijos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Ukrainos, Estijos. Čia vyks kasmetinis Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ organizuojamas pleneras-simpoziumas, kuris šiemet grįžta su nauju pavadinimu – SAULĖS ŠIAULIAI.
Į simpoziumą-kūrybines dirbtuves atvykusius dailininkus Grafų Zubovų rūmuose pasitiks Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniai – akordeonistų Adrijaus ir Ervido Balčiūnų duetas (vad. Marytė Markevičienė). Po muzikinio sveikinimo ir dailininkų desanto pristatymo svečių lauks Master Class „Vincas Kisarauskas (1934 – 1988) ir jos kūryba“, kurį ves dailėtyrininkė dr. Dalia Karatajienė bei menininkė, rašytoja Aistė Kisarauskaitė.
Vėliau dailininkai bus pakviesti į rankas imti teptukus ir pažaboti drobę – prasidės kūrybinis procesas. Šiųmetė tema – „Saulės Šiauliai“ – dailininkus skatins išvysti Šiaulius, kaip Saulės miestą, menininko akimis. Gal drobėje nuguls vienas iš miesto simbolių? O gal joje atsispindės Šiaulių miesto kuriama nuotaika ar keliama emocija?
Pasinerti į kūrybinio polėkio plotmes bei atskleisti savo vidinio pasaulio gelmes menininkai turės galimybę beveik visą savaitę – tiek truks kūrybinės dirbtuvės. Per visą šį laikotarpį profesionaliuoju menu besidominti visuomenė, apsilankiusi Grafų Zubovų rūmuose, galės stebėti kuriančius dailininkus bei gimstančius jų darbus. Plenero-simpoziumo uždarymo metu, rugpjūčio 8-ąją, norintys įsigyti vieno ar kito autoriaus anksčiau sukurtų kūrinių iš jų privačių kolekcijų, savo svajonę galės įgyvendinti darbų įsigytuvėse.
Kiek anksčiau, rugpjūčio 5 d. nuo 11 iki 13 val. šiauliečiai bei miesto svečiai kviečiami apsilankyti ir dar viename Master Class – „Spalvos ir meno pažinimas lietimu“, atversiantis neįtikėtinas patirtis, kaip pojūčiai gali atverti kelius į meno pasaulį ir regėjimo negalią turintiems žmonėms. Jį ves menininkė Jofke van Loon (Nyderlandai).

Būkite vieni iš pirmųjų, savo akimis reginčių, kaip gimsta meninis Šiaulių miesto veidas – apsilankykite plenere-simpoziume SAULĖS ŠIAULIAI! Kūrybinės dirbtuvės vyks rugpjūčio 3-8 dienomis Grafų Zubovų rūmuose (Aušros al. 50, Šiauliai).

Plenero-simpoziumo SAULĖS ŠIAULIAI programa:
Renginys – nemokamas!

„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau