Poezijos ir muzikos naktis „Sutartinės…“

Festivalis „Verbum musicale“. „Rugpjūčio pilnaties naktys“

Rugpjūčio 23 d. 20 val. „Laiptų galerijoje“ – poezijos ir muzikos naktis „Sutartinės…“. M. Martinaičio eiles skaito aktorius Andrius Bialobžeskis. Dalyvauja ansamblis „Regnum musicale“.

Rugpjūčio 23 – oji  – Juodojo kaspino ir Baltijos kelio diena. Šią svarbią dieną ypatingai suskambės meilės ir pagarbos savo krašto kultūrai ir istorijai, žmogui ir lietuviškai dvasiai kupinos Marcelijaus Martinaičio, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, eilės. Poetas savitai panaudojo tautosakos motyvus, žodžio atmintis nuolat gaivinama  ankstesnės lietuvių poezijos stilizacija, paprastumo siekiu ir primityvumo stilistika, knygos – maldaknygės paralele – taip mėgina atkurti  mitologinį mąstymą ir kartu suvokia jį nesugrįžtamai nykstant.  M. Martinaičiui būdingas ramus įsižiūrėjimas, įsiklausymas, ramus vidinis kitimas, bet kartu ir netikėtumas. Apie savo skaitytoją poetas yra pasakęs: „Tikri, rimtai skaitantys knygas apie jas nekalba bet kur ir bet kada, kaip nekalbama apie mylimą moterį, savo jausmus, intymius prisirišimus“.
Šiais metais poetas, eseistas, vertėjas, Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio veikėjas būtų šventės savo 80- ąjį jubiliejų.
Marcelijaus Martinaičio eiles skaitys vienas mėgstamiausių Lietuvos skaitovų, valstybinio jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis. Ne kartą pristatęs savo literatūrines programas „Laiptų galerijoje“ aktorius įsitikinęs, kad „poezija aktorystei – geras urvas. Esi laisvas surasti ten emocijas, kurios tau reikalingos, ir asociatyviai sukurti siužetą. Ir žmonės gerai klauso poeziją. turim brangakmenį ir vertiname jį. Gerai, kad ne masiškai“.
Tarsi sutartinėje į subtilią poezijos ir Eduardo Juchnevičiaus grafikos dermę įsilies ansamblio „Regnum musicale“ atliekama muzika.
„Regnum musicale“ (iš lot. kalbos  – „muzikos karalystė“)  – keturių seserų Daunyčių, šviesaus atminimo poeto, žurnalų „Krantai“ bei „Naujoji Romuva“ redaktoriaus ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukrų ansamblis: Vita Marija groja fleita, Joana skambina arfa, Kotryna Ugnė griežia smuiku, Elena – violončele. Ansamblį įkūrė ir jam vadovauja merginų mama smuikininkė Raimonda Daunienė, nukreipusi dukras muzikos keliu ir suformavusi esmines vertybes – šeima, tautiškumas ir kultūra. Merginos studijavo žinomose Europos aukštosiose mokyklose: Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje, Amsterdamo konservatorijoje bei Šiaurės karališkajame muzikos koledže Didžiojoje Britanijoje. Seserys yra apdovanotos Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėkomis už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą.
„Regnum musicale“ populiarina klasikinę muziką, ypač kūrinius arfai, kas išskiria šį ansamblį iš kitų ir daro unikaliu aukštosios muzikos kultūros propaguotoju. Ansamblio programose skamba ne tik užsienio, bet ir  lietuvių etninės muzikos kompozicijos bei improvizacijos, dainuojant lietuvių dainas keturiais balsais. „Regnum musicale“ pelnė pirmąją vietą tarptautiniame kamerinės muzikos konkurse „Concusro Iberico“ Madride Ispanijoje, dalyvavo tarptautiniuose konkursuose Šveicarijoje, Olandijoje ir kitose Europos šalyse.
Vakaro metu skambės M. Turnje, T. Šerno, E. Pariš – Alvars, O. Evlachovo, J. Pachelbelio, M. T. Paradis kūriniai.
Bilieto kaina – 7,- ir 3,50 Eur


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau