POEZIJOS IR MUZIKOS VAKARAS „DU POETAI – DU VĖLIAVNEŠIAI“ LAPKRIČIO 22 DIENĄ!

Kviečiame į poezijos ir muzikos vakarą „Du poetai – du vėliavnešiai“ lapkričio 22 d. (ketvirtadienį) 18 val. Laiptų galerijoje. Aktorius Andrius Bialobžeskis skaito Vinco Kudirkos ir Sigito Gedos tekstus, muzikuoja ansamblis „Regnum Musicale“.

 

Andrius Bialobžeskis – vienas žinomiausių Lietuvos aktorių, „Auksinio scenos kryžiaus“, „Sidabrinės gervės“ laureatas. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, nuo 1997 m. dirba Valstybiniame Jaunimo teatre. Andrius Bialobžeskis jau daug metų yra neabejingas poezijai, ruošia įvairias literatūrines, muzikos programas. Aktorius turi nemažai mėgstamų poetų, yra paruošęs programas pagal Sigito Gedos, Vytauto Mačernio, Marcelijaus Martinaičio kūrybą. Vis dažniau kūrybinę energiją poezijos vakarams skiriantis aktorius sako: „Tai sala, užuovėja, kurioje esi nuoširdus. Skaitau ne todėl, kad neturiu ką dirbti, poreikis toks iš vidaus. Mūsų poezija – toks lobynas, kuriame nėra pabaigos“.

Pasak A.Bialobžeskio, poezija viską talpina. „Dabar sutrūkinėjęs, iškarpytas laikas – mažai bendraujame, internetas daug laiko atima. Gyvename plokščią gyvenimą. O poezija – vertikalus dalykas, viską joje gali pasitikrinti. Siužetas paprastai ten būna tarp eilučių“.

Ansamblis „Regnum Musicale“ . Jos tartum keturi angelai, nusileidę į žemę su vienu tikslu: suvirpinti mūsų širdis muzikos garsais“; „ši muzika yra tartum šilti saulės spinduliai žaidžiantys varvekliuose, tartum džiaugsmo ir palaimos pliūpsnis jūsų širdžiai“, – taip ansamblio muzikavimą dažniausiai apibūdina klausytojai. Šviesaus atminimo Lietuvos poeto, kultūros veikėjo Vaidoto Daunio šeimyninis ansamblis „Regnum musicale“ (lot.“Muzikos karalystė“) – tai žemėje sukurta ir žmonėms palikta vertybė. Talentingos merginos yra šviesaus atminimo poeto ir kultūros veikėjo Vaidoto Daunio dukros: Vita Marija groja fleita, Joana skambina arfa, Kotryna Ugnė griežia smuiku, o Elena – violončele. Ansamblį įkūrė ir jam vadovauja merginų mama smuikininkė Raimonda Daunienė, nukreipusi dukras muzikos keliu ir suformavusi esmines ansamblio vertybes – šeima, tautiškumas ir kultūra. Muzikos studijas seserys pradėjo Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Vėliau studijavo žinomose Europos aukštosiose muzikos mokyklose: Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje Šveicarijoje, Amsterdamo konservatorijoje Olandijoje bei Šiaurės karališkajame muzikos koledže Didžiojoje Britanijoje. Seserys Joana, Vita Marija ir Elena Daunytės apdovanotos LR Prezidento Valdo Adamkaus ir LR Vyriausybės padėkomis už aukštus muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą.

Programoje „Du poetai – du vėliavnešiai“ – dviejų poetų – vedlių kūryba.

Vincas Kudirka – vienas tautinio sąjūdžio ideologų, formavęs lietuvių visuomenę pagal europietiškojo demokratizmo principus ir įtvirtinęs socialinio kriticizmo tradiciją lietuvių literatūroje. Kudirka buvo modernios lietuvių tautos šauklys ir didis kultūros darbininkas. Jo gyvenimas ir kūryba – amžinosios žmogaus ir tėvynės, žmogaus ir pasaulio dramos liudijimas. 

Sigitas Geda modernizavo lietuvių lyriką atsigręždamas į seniausius kultūros šaltinius, jis nuo pat pradžių užčiuopė kryptį, kuria ėjo visą gyvenimą, – tikra yra tai, kas turi pirmapradiškos jėgos, kas nesušukuota, kampuota, kas laužo taisykles, bet įsipareigoja kūrybiškumo tradicijoms. Su didžiule energija jo poezijoje pasaulis virsta, mainosi, kyla iš pirmapradžių gelmių.

2018-aisiais minimos 160 – osios Vinco Kudirkos ir 75 – osios Sigito Gedos gimimo metinės.

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau