Pokalbių ir poezijos vakaras su MARIUMI BUROKU

„Laiptų galerijoje“ rugpjūčio 19 d. (trečiadienį) 18 val. – pokalbių ir poezijos vakaras su Mariumi Buroku. Poezijos knygos „Švaraus buvimo“ pristatymas. Moderuoja: literatūrologė, hum. m. dr. Jūratė Čerškutė. 

Poetas, literatūros apžvalgininkas, kritikas, vertėjas Marius Burokas (g. 1977) – vienas ryškiausių ir garsiausių jaunesnės kartos balsų. Ketvirtoji knyga „Švaraus buvimo“- geriausių Metų poezijos knygų  penketuke, „Poezijos pavasario“ metu nominuota Maironio premija už geriausią naują poezijos knygą. Marius Burokas tęsia ankstesniuose rinkiniuose išryškėjusias gyvenimo kelio, santykio su poezija ir kultūra, su gimtuoju Vilniumi temas.

Marius Burokas įsitikinęs, kad ,,poezija turi sujaukti galvą, išklibinti nusistovėjusias ribas. Bent jau pačiam autoriui. Ji privalo užduoti klausimus, o ne į juos atsakinėti. Atsakymai – ne poezijos reikalas“. Mariaus Buroko poezija versta į lenkų, rusų, latvių, suomių, slovėnų, rumunų, anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, kinų ir ukrainiečių kalbas. M. Burokas verčia JAV, Kanados, Australijos ir Didžiosios Britanijos autorių poeziją ir prozą.

M. Burokas – Vytauto Kubiliaus premijos, teikiamos už dvejų pastarųjų metų reikšmingiausius literatūros kritikos darbus, premijos laureatas 2018 m. Poezijos knygos: „Ideogramos“ (1999), „Būsenos“ (2005), „Išmokau nebūti“ (2011) pelnė 2011 m. Jaunojo jotvingio ir 2012 m. Antano Miškinio premijas. 

Humanitarinių mokslų dr. liteartūrologė Jūratė Čerškutė – viena ryškiausių literatūros veikėjų Lietuvoje, Literatūros ir tautosakos instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja, Varšuvos universiteto dėstytoja. Pasak J. Čerškutės, literatūros vertę lemia ne faktų tikrumas, o literatūros kokybė, gerumas, grynumas, kūrybiškumas.

Poeto ir vertėjo Gyčio Norvilo pastebėjimu, „Marius Burokas poeziją pagauna it pirštais musę už kojos: subtiliai, niuansuotai; sumedžioja išlaukdamas, vienas, be varovų, ir necukruodamas. Tai tyli, niauri poezija, bet jaudri.“ 

 

Bilietai: 5 € / 2,5 €

Bilietai parduodami iš anksto „Laiptų galerijos“ kasoje.

Teirautis tel. 8 (41) 20 06 43
„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau