PROJEKTAS „PRIE KAVOS“

Ji – mirtinai reikalinga. Jos aromatas – prikelia naujam gyvenimui. Prie jos pasirašomi ir nutraukiami milijoniniai kontraktai, su ja gimsta literatūros bestseleriai ir amžių šlovę pelniusi muzika, prie jos pykstasi, taikosi, skiriasi, įsimyli, dėl jos nutyla ir gimsta aistros. Pasaulyje, išprotėjusiame dėl kavos, kasdien išgeriama apie 2,5 mlrd. kavos puodelių. Kavos pramonėje visame pasaulyje dirba daugiau nei 25 milijonai žmonių! Kavos medis, pagal legendą, atrastas IX amžiuje, o kavamedžiai gyvena panašiai tiek, kiek žmogus. Pirmoji kavinė atidaryta Venecijoje 1654-aisiais. Lietuvoje prieškariu atsiradusios kavinės gyvavo daugiau nei šimtą metų – juoda kava čia mėgaudavosi įvairių pažiūrų ir skirtingų kartų rašytojai, dailininkai, teatralai, muzikai.

Kavos su menu sieti net nebūtina. Nes kava YRA menas. Kavos ryšį pastebėjo ir garbingą vietą savo drobėse yra paskyrę net garsiausi pasaulio tapytojai: Vincent van Gogh, Pablo Picasso, Pierre-Auguste Renoir, Edvard Munch ir kt.

Pabusti iš kultūrinio miego kviečia meninis projektas „Prie kavos“

Data : birželio 7 d. 18 val.

Vieta : Laiptų galerija.

Projektą pristato filosofas, rašytojas Liutauras Degėsys.

Projekto kuratorius – Ričardas Jakutis.

Geriant kavą sustiprėja noras apžiūrinėti aplinką, studijuoti daiktus, gerėtis peizažais ar natiurmortais su ant stalo stovinčiais puodeliais. Projektas „Prie kavos“ pristato Šiaulių, Kauno ir Vilniaus dailininkus, kurie susibūrę tarsi prie Paskutinės vakarienės stalo. Iš rūko išplaukia Ričardo Povilo Vaitiekūno kavos puodeliai, Jonas Daniliauskas pristato lauko kavines ir jų lankytojus, o Sigitas Prancuitis vitrinų manekenes siūlančias pasivaišinti kava ar fantasmagorinį fotelį, kuriame įsitaisius irgi galima mėgautis šiuo vienu iš Dievų gėrimu… „ (Ričardas Jakutis)


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau