Renginys iš ciklo „Laiptų galerijos“ Trijų Karalių dovanos miestui“ – projekto „Miesto istorijos pristatymas

2017 m. sausio 12 d. (ketvirtadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ renginys iš ciklo „Laiptų galerijos“ Trijų Karalių dovanos miestui“: projekto „Miesto istorijos“ pristatymas: leidinio „Miesto istorijos“ pristatymas; performansas „Kuriu miesto istoriją“; „Laiptų galerijos“ bičiulių knygų bibliotekos bei „Mažos nemokamos bibliotekėlės“ atidarymas. Dalyvauja dailininkas Rimantas Tomas Buivydas, poetė Teresė Račienė, žurnalistas Ričardas Vitkus, Šiaulių Valstybinio dramos teatro aktoriai, muzikantai. Renginys nemokamas. 

„Miesto istorijos“ – tai šešiasdešimties šiauliečių ir miesto svečių, sutiktų miesto gatvėse, akimirkos istorijos. Analogiški projektai jau gyvuoja pasaulio didmiesčiuose bei kituose Lietuvos miestuose. „Laiptų galerija“ į savo miestą, ką tik atšventusį 780 – ąjį jubiliejų, panoro pažvelgti kiek kitaip. Miestas- tai ne tik pripažinti ir gerbiami jo piliečiai, bet kiekvienas iš mūsų, o atskiros mūsų istorijos susipina į vieną margą ir ilgą mūsų miesto istoriją. Todėl „Miesto istorijos“ – tai mūsų visų ir kiekvieno atskirai dovana Šiauliams. Pirmosios šešiasdešimt istorijų – tik pradžia. Tikimės, kad ši dovana – idėja tik didės ir tęsis kartu su miesto ir jo žmonių istorijomis.

Idėją įgyvendino – akimirkas įamžino ir istorijas užrašė – žurnalistas Ričardas Vitkus. Žinomas šiaulietis, matantis savo miestą kasdien, gyvenantis jame ir su juo, panoro pats pamatyti ir parodyti Šiaulius per čia gyvenančių, kuriančių, atvykstančių pasisvečiuoti ar ketinančių išvykti istorijas. Žurnalistas sako: „Nebūtinai tik žinomi žmonės gali būti ir yra įdomūs. Įžymius žmones mes žinome – tokiais jie tapo savo pasiekimų dėka, tačiau neretai paprasti praeiviai gali papasakoti ne ką mažiau įdomią istoriją“.

Renginyje atidarysime ir pristatysime dar vieną dovaną lankytojams ir visiems miestelėnams – galerijos bičiulių dovanotų knygų biblioteką bei „Mažą nemokamą bibliotekėlę“.

Vakaro metu vyks performansas „Kuriu miesto istoriją“, kuriame naujos – šiauliečių aktorių, poetų, muzikantų – istorijos.

Renginyje dalyvaus žurnalistas Ričardas Vitkus, leidinio „Miesto istorijos“ herojai, projekto autoriai, leidėjai.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau