Rimo Bičiūno tapybos paroda KAITRA

Rimo Bičiūno tapyba

R.Bičiūnas _- vienas ryškiausių Lietuvos dailininkų, daug kartų reprezentavęs lietuvių tapybą užsienyje, Europoje: Austrijoje, Belgijoje, Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Prancūzijoje, Rusijoje (Maskvoje), Suomijoje, Šveicarijoje, Turkijoje, Vengrijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse: Arabų Emyratuose,  Indijoje, Japonijoje, JAV, Kinijoje. Lietuvoje yra surengęs 25 individualias kūrybos parodas.

Jo darbų yra įsigiję: Lietuvos nacionalinis dailės muziejus;M.K.Čiurlionio nacionalinis dailės muziejus;Rokiškio krašto muziejus;Latvijos, Gruzijos, Bulgarijos, Slovakijos nacionalinės dailės galerijos, Dr. Ludwigo modernaus meno muziejus Kelne (Vokietija);Valstybinė Tretjakovo galerija Maskvoje (Rusija), o taip pat privatūs asmenys.

Rimo Bičiūno kūryba išsiskiria lietuvių dramatiškos dailės fone žaismingais šventiškais paveikslais. Jo tapyba – tai kontrastingų spalvų šventė, kur viskas darniai skamba ir alsuoja gyvenimo džiaugsmu. Ar tai bus motyvai iš menininkų gyvenimo, jį sujaudinę gamtos reginiai, ar paslaptingos ir ekscentriškos moterys, ar spalvingos gėlės, ar jį dažnai įkvepiantys mitologijos įvaizdžiai. Dailininko perkurti gyvenimo vaizdai atrodo kaip romantinė svajonė, kur gyvenimas virsta stebuklu. Žiūrėdami į jo paveikslus, tarytum patenkame į amžiną švenčių karaliją ir žavimės tikslingu artistiškumu, teatrališkumu, beribio laiko įspūdžiu
Rimas Bičiūnas anksti subrendo kaip dailininkas, kaip talentingas koloristas, vertinantis mene improvizaciją, individualumą ir profesionalumą. Jis tapo vienu iš modernizmo sąjūdžio lyderių Lietuvoje aštuntajame-devintajame dešimtmetyje.
Dailininkas ne kartą yra pelnęs apdovanojimus už tapybą ne vien Lietuvoje, bet ir užsienyje (1979 m. Vengrijoje; 1997 m. Prancūzijoje). Neatsitiktinai dailininkas buvo itin vertinamas užsienyje, ir jam ne kartą buvo suteikta garbė būti eksponuotam parodose šalia P.Pikasso, V.Kandinskio, M.Šagalo, G.Bazelico, J. Beuys’o, J. Dubufet, dalyvauti M.Šagalo jubiliejuje Prancūzijoje.
Parodos ekspozicijoje dominuoja paskutinio dešimtmečio dailininko tapyba. Ją papildo keli ankstesni darbai (nuo 1975 m. iki 2008 m.), kurie padeda suvokti menininko kūrybos raidą iki originalios improvizacijos, dvasingo, fantastinio, spalvingo pasaulio reginių. R.Bičiūnas turi Dievo dovaną kurti sudėtingas ir harmoningas kontrastinių spalvų kompozicijas: poetiškus peizažus, prasmingus natiurmortus, ištaigingus moterų paveikslus, paslaptingus mitologinius ar gyvenimo kaip šventės vaizdus. Kur ant moterų galvų puikuojasi puošnios skrybėlės su vaisiais ir gėlėmis, kur paukščiai ir katinai yra džiaugsminga neatskiriama jaukaus žmogaus gyvenimo dalis ir visais laikais išliko svarbi kūrybos tema muzikantų ir dailininkų aplinkoje.
Dr. Nijolė Tumėnienė

Paroda veiks iki rugpjūčio 26 d. „Polifonijos“ salėje, Aušros al. 15, Šiauliai


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau