Saulius Petreikis World Orchestra muzikinė programa LAISVĖ ŠAUKIA

Baltiškos archainės muzikos gerbėjus Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“ ir vėl suburs Saulius Petreikis World Orchestra! Liepos 3 d. 18 val. atlikėjai pristatys muzikinę programą LAISVĖ ŠAUKIA, skirtą Valtybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dienai paminėti.

„Laisvė šaukia“ – net kelerius metus kurtas bene svarbiausias ir pats ambicingiausias muzikantų Sauliaus ir Donato Petreikių iki šiol įgyvendintas bendras projektas. Jį sudaro 16 analogų neturinčių, baltišką archajinę liniją pratęsiančių muzikinių kūrinių.

Koncerto metu skambės senovinių ir varinių pučiamųjų instrumentų pagrindu suaranžuota muzika, paremta baltų-skandinavų melodine harmonija. „Laisvė šaukia“ muzika yra skirta didingam tautos šauksmui išreikšti, menančiam stiprybę ir tikėjimą savo galybe.

„Daugiau nei du metus šį albumą kūrėme drauge su broliu Donatu. Didelė dalis muzikos buvo parašyta atsiskyrus, suvokus laisvės trapumą ir gyvenimą nežinomybėje. Kaip ir daugelis žmonių, patyrėme sudėtingus ir prieštaringus vidinius jausmus. Būtent tai ir sudėjome kurdami albumą „Laisvė šaukia“, – apie kūrybinį procesą pasakoja Saulius Petreikis.

Muzikinę programą sudaro priešpriešos tarp ramybės ir šauksmo, meilės ir netekties, džiaugsmo ir ašarų. Kiekviena kompozicija atspindi skirtingas vidines kovas, kurios yra pažįstamos daugeliui. Pasak Sauliaus Petreikio, jo paties asmeniniai susirėmimai tikrai nėra baigti. Jis vis dar mokosi vidinės laisvės ir tvirtybės. „Galiu tik pasidžiaugti, jog nepaisant to, kaip būtų sunku, man visada padeda šalia esanti gamta“, – atvirauja Saulius Petreikis.

Paminėkime Valtybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo ir Tautiškos giesmės) dieną kiek anksčiau, liepos 3 d. 18 val., kartu su Saulius Petreikis World Orchestra šventine programa!

Renginys nemokamas!

______________________________________________________________________________________________________

TRUMPAI APIE ATLIKĖJĄ:

Saulius Petreikis gimė 1984 metais Barstyčiuose (Skuodo raj.). 2004–2010 m. mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė klasikinio trimito studijas. 2006–2008 m. grojo pučiamųjų orkestre „Trimitas“.

Šiandien atlikėjas yra laikomas muzikinės scenos fenomenu. Saulius Petreikis gilinasi į pasaulio tautų muziką, turi instrumentų kolekciją iš viso pasaulio, instrumentais atlieka savo kūrybos muziką. Jo atliekamoje muzikoje skamba tiek tradiciniai, tiek ir archainiai pučiamieji instrumentai, o pasirodymai pasižymi ekspresija ir įvairių emocijų gausa. Daugiau kaip 50 instrumentų grojančio muziko koncertai primena spalvingą kelionę, kurioje persipina baltiškų ir skandinaviškų pasaulių garsiniai lobynai.

Be koncertinės veiklos, Saulius Petreikis daug dėmesio skiria švietimui ir senųjų lietuviškų instrumentų populiarinimui, veda užsiėmimus mokyklose. Atlikėjas taip pat bendradarbiauja su menininkais ir režisieriais, kuria muziką filmams, spektakliams, vaizdo žaidimams ir šokio pasirodymams.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau