„Šiaulių Monmartro Respublika 2015“

2015 m. rugpjūčio 5-8 dienomis Šiauliuose tradiciškai vyks jau 12-asis „Laiptų galerijos“ organizuojamas tarptautinis festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2015“. Festivalio atidarymas rugpjūčio 5 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83).

Išlaikant tradiciją ir „monmartriškąją“ dvasią, svarbiausieji festivalio veikėjai – 25 dailininkai iš Lietuvos ir užsienio, kurių net 8 plenere dalyvauja pirmą kartą: Marek Holda (Lenkija), Harry Vlamings (Olandija), Loreta Zdanavičienė ir Ričardas Zdanavičius (Vilnius), Lina Drižiūtė-Malinauskienė ir Modestas Malinauskas (Kaunas), Vidmantas Jažauskas (Biržai), Vaiva Koveraitė (Šiauliai). Festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika 2015“ skiriamas dailininko Gerardo Bagdonavičiaus atminimui, todėl plenero tema „Gerardo Bagdonavičiaus – Penzeliuko – atspalviai“.

Festivalyje muzikuos bardas, prancūziškų dainų atlikėjas Vygantas Kazlauskas (Vilnius), jaunųjų muzikantų grupė iš Šiaulių „Domantas & Co“, Valstybinis Vilniaus kvartetas ir solistė Asta Krikščiūnaitė, Lietuvos kamerinis orkestras ir solistai Raminta Vaicekauskaitė ir Liudas Mikalauskas.

Pirmą kartą – naktį (rugpjūčio 7 d., 21 val.), kaip tikrame Monmartre, festivalio dalyviai, šiauliečiai ir miesto svečiai bus pakviesti į koncertą „Vakaro serenados“, kur Lietuvos kamerinis orkestras (dirigentas Modestas Barkauskas) ir solistai R. Vaicekauskaitė ir L. Mikalauskas atliks G.F. Handel, W.A. Mozart, G. Donizetti, J. Malats, G. Bizet, E.de Curtis, A. Raudonikio, F. Lehar ir G. Kuprevičiaus kūrinius.

Festivalio metu lankytojai galės laisvai bendrauti su dailininkais, domėtis jų kūryba, o paskutinę dieną, šeštadienį, festivalio vyksmas kaip kasmet persikels į Šiaulių miesto Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvarą, kur visų praeivių lauks įvairios akcijos, performansai, pasirodymai.

Šiaulių televizijos reportažas


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau