ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA

Į Šiaulius bei į Šiaulių regioną sugrįžta „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA“!

Rugpjūčio 2 – 9 dienomis dailės, muzikos bei poezijos gerbėjus ir vėl suburs visų pamiltas, daugiau kaip du dešimtmečius gyvuojantis, tarptautinis dailės festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika“.

Šiemet festivalis gerokai praplėtė savo lokacijas – įvairiausiais koncertais, parodomis bei literatūrine programa lankytojai bus stebinami net 5 miestuose ir miesteliuose: Šiauliuose, Joniškyje, Žagarėje, Kuršėnuose ir Pakruojyje.

FESTIVALIO „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA“ ATIDARYMAS:

Kur ir kada?

Rugpjūčio 2 d. 18 val. Šiaulių miesto kultūros centre „Laiptų galerija“.

Kokia programa laukia?

Iškilmingas festivalio dalyvių ir lankytojų pasitikimas.

Žymaus Lietuvos tapytojo Vinco Kisarausko (1934 – 1988) kūrybos parodos V. KISARAUSKAS: VIRTUALAUS PASAULIO NUOJAUTA atidarymas. Parodą pristatys menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Jono Nekrašiaus kolekcijos ekslibrisų ir mažosios grafikos parodos „Vinco Kisarausko knygos ženklai“ atidarymas. Parodą pristatys J. Nekrašius.

Kvapą gniaužiantis Antano Jasenkos koncertas.

Ko tikėtis?

Vincas Kisarauskas (1934 – 1988) – viena ryškiausių mūsų šalies asmenybių: tapytojas, grafikas, scenografas, exlibrių kūrėjas, meno kritikas. Menininkas vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo plėtoti koliažo, fotomontažo techniką, kurti asambliažus.

Autorius savo kūryboje kėlė egzistencines problemas, plėtojo antikinę, biblinę, istorinę tematikas. Dailininko kūriniams būdinga dramatinė įtampa, konstruktyvumas, juose dominuoja ryškios kontrastingos spalvos, išraiškingai deformuotos formos. Jo kūryboje atsispindi novatoriškos idėjos, kurios savo turiniu ir menine išraiška galėjo daryti įtaką ano laikmečio mąstymui ir meno sampratai. Parodą papildys ir V. Kisarausko kurti exlibrisai iš kolekcininko Jono Nekrašiaus fondų. Visa tai ir dar daugiau bus galima išvysti parodos „V. Kisarauskas: virtualaus pasaulio nuojauta“ atidarymo metu!

Vinco Kisarausko kūrybą įvairiais rakursais nagrinės ir parodą pristatys žinoma mūsų šalies menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Antanas Jasenka – lietuvių kompozitorius bei tapytojas, savo išskirtine kūryba pripažinimą pelnęs ne tik mūsų šalyje, bet ir už jos ribų. Gausiausią (kaip muzikanto) jo kūrybos dalį sudaro elektroninė ir elektroakustinė muzika. Festivalio atidarymo koncerto metu atlikėjas klausytojus stebins tyrinėdamas įvairias muzikos sritis – nuo akustinės, teatro ir kino muzikos iki eksperimentinio, konceptualaus meno, elektroninės muzikos skambesio.

Patys pirmieji elektroniniai kūriniai, sukurti 1992 – 1998 m., įrašyti naudojant įprastą garso įrašymo įrangą. Autorius naudojo cut-off, juostų karpymo ir koliažo technikas, kad sukurtų įstabius noise muzikos garsovaizdžius. Pradėjęs nuo elektroninio kūrinio „h3ORaj“, kuris pelnė tarptautinį pripažinimą 2002 metais Europoje ir JAV, autorius sėkmingai atranda savo garso kūrimo stilių, metodą, naudoja mix-up technikas, pridėdamas skaitmeninio garso ideologijas kompozicijoje, tokiu būdu sugeneruotus tonus paversdamas ambient’o, drone muzikos kosmosu.

Programoje:

„Faux Bourdon“ – Fauxbourdon (dar fauxbordon, taip pat dažniausiai vartojami du žodžiai: faux bourdon arba faulx bourdon, o itališkai falso bordone) – prancūziškai falso drone – yra muzikos harmonizavimo technika, naudota vėlyvaisiais Viduramžiais ir ankstyvuoju Renesansu, ypač Burgundijos mokyklos kompozitorių. Guillaume Dufay, John Dunstaple, buvo žymūs šios muzikos formos praktikuotojai.

Dalys:
1. Airport. Nr.2
2. Running drones
3. Soundscape of ice
4. Drone shine
5. Shine always

Autoriaus apdovanojimai:

Tylos premija (1994), Muzikos fondo II premija (1995), F. Schuberto draugijos naujų kūrinių konkurso II premija (1998), Lietuvos kompozitorių sąjungos geriausio metų kūrinio apdovanojimas (2002, 2009), Auksinis scenos kryžius (2010, 2012, 2018), Varšuvos teatro susitikimų festivalio geriausias kompozitorius (2015; už muziką spektakliui „Berniukas ir laimė“, režisierius Jacekas Malinowskis).

ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA PROGRAMA:

Festivalio atidarymo renginys – nemokamas!

Tapk Šiaulių Monmartro Respublikos piliečiu – užsuk į svečius!

Nekantriai lauksime visų rugpjūčio 2 d. 18 val. ŠMKC „Laiptų galerija“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau