„ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA’23“ KELMĖJE

2023 m. RUGPJŪČIO 3 d., KETVIRTADIENĮ, 17.00 val.
ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA’23“ KELMĖJE

Šiaulių Monmartras“ – ne vieta, o šventinė būsena, kurią sukuria dailės, muzikos, susitikimų džiaugsmo jungtis. „Laiptų galerija“ tęsia tradiciją ir tarptautinio dailės festivalio metu artimiausiems draugams dovanoja du puikius renginius – dailės parodą ir kamerinės muzikos koncertą.

 

17 val. RIČARDO BARTKEVIČIAUS (Vilnius) TAPYBOS PARODA „VAIZDAI“
Kelmės kultūros centro Juozo Liaudansko dailės galerija
Parodą pristato menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė, parodos autorius Ričardas Bartkevičius

18 val. ČIURLIONIO KVARTETO ir DOVILĖS KAZONAITĖS (sopranas) KONCERTAS
Kelmės evangelikų reformatų bažnyčioje

Koncerto programa
M. K. Čiurlionis. Kvartetas c-moll, I dalis
B. Dvarionas. „Žvaigždutė”.
A. Bražinskas. „Mylėjau bernužėlį”.
F. Mendelssohn. Kvartetas op. 13, nr. 2, I dalis
G. Pucinni. „O mio babbino caro”.
L. Delibes. „Les filles de Cadix”
G. Sollima. „Federico II”
L. Vilkončius. „Tokia esu”
L. Vilkončius. „Dėl tos dainos”

Kviečiame į spalvų ir muzikos šventę. Abu renginiai nemokami
Tel. pasiteirauti: (8 41) 200 642

Ko tikėtis?

RIČARDAS BARTKEVIČIUS (g.1959 m. Vilniuje) – lietuvių dailininkas, tapytojas, pedagogas, profesorius, vienas iš žymiausių lietuvių neoekspresionizmo atstovų. Nuo 1990 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys, 1994 m. inicijavo dailininkų grupės „Ė“ susikūrimą, vėliau tapo „Individualistų” grupės nariu.

Kinai sako, kad tapyba – mąstymo menas ir aš visiškai jiems pritariu. Visai nesvarbu, ką tapysi – tai gali būti ir peizažas, ir portretas, tačiau prieš tapydamas pirmiausia turi permąstyti, kas tavo darbe bus svarbiausia, ką norėtum akcentuoti, o kas liks antrame plane“, – sako menininkas ir pats save papildo, kad menas „eina“ per protą ir tik vėliau – per širdį. Jis tapo peizažus, portretus, gėles ir daiktus, tačiau kiekviename iš jų dailininkas paliečia pačias įvairiausias temas: žmonių santykius, bendravimą, pyktį, meilę, neapykantą, džiaugsmą. Parodoje eksponuojama pastarųjų metų autoriaus tapyba. Vilniuje gyvenančio ir kuriančio R. Bartkevičiaus paveiksluose apstu autobiografinių nuorodų, kartais jie persmelkti dramatiško sarkazmo, kartais – linksmi ir nerūpestingi. „Norisi būti kiek įmanoma optimistiškesniam, – sako R. Bartkevičius. – Kiek tai pavyko, nuspręs žiūrovai“.

DOVILĖ KAZONAITĖ (sopranas), mokėsi Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijoje bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Dainuoja Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT), 2017 m. įvertinta kaip Metų operos viltis. Perspektyvi dainininkė sėkmingai skinasi kelią ir užsienio scenose. Dažnai D. Kazonaitę galima išvysti kamerinės muzikos programose. Ji dainuoja profesionalių muzikių trio „DIAmanti“. Repertuarą sudaro operos arijos, duetai, lietuviškos dainos, liaudies dainos, bažnytinės giesmės. Grupė „DIAmanti“ yra tapusi „Lietuvos balsas. Kartos“ finalininkėmis. Koncerte skambės žavaus balso solistės atliekamos lietuvių ir užsienio kompozitorių dainos.

ČIURLIONIO KVARTETAS: Jonas Tankevičius (I smuikas), Darius Dikšaitis (II smuikas), Gediminas Dačinskas (altas), Elena Daunytė (violončelė).

Nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas gyvuoja nuo 1968 metų, Čiurlionio vardu pavadintas 1977 m. Sudėtis daug kartų keitėsi, bet kolektyvas tebegarsėja kaip išradingas ir techniškai pažangus. Čiurlionio kvartetas yra sugrojęs per 3000 koncertų, dalyvavęs žymiausiuose festivaliuose Lietuvoje ir daugelyje užsienio šalių. Čiurlionio kvartetas groja unikaliais XVIII a. italų meistrų instrumentais, atlieka įvairių epochų ir stilių užsienio bei lietuvių kompozitorių kamerinius kūrinius. Kvarteto nariai pasirodo ir kaip solistai, dalyvauja įvairiuose kūrybiniuose projektuose, tarptautinių konkursų vertinimo komisijose, veda meistriškumo kursus.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau