SIGITA MASLAUSKAITĖ

2020 – uosius „Laiptų galerija“ palydi su Sigitos Maslauskaitės tapyba. Paroda veiks nuo gruodžio 10 d. Parodos gidas – dailininkė, menotyrininkė Sigita Maslauskaitė / video formatu. 

Sigitos Maslauskaitės žodis lankytojams –www.facebook.com/LaiptuGalerija

 

Sigita Maslauskaitė-Mažylienė (g. 1970 m.) studijavo tapybą Vilniaus dailės akademijoje, bažnytinį paveldą Popiežiškajame Grigaliaus universitete Romoje. Dėsto Vilniaus dailės akademijoje ir Vilniaus universitete, yra Lietuvos dailės istorikų draugijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos, tarptautinės paminklų ir vietovių tarybos (ICOMOS) narė, Vilniaus arkivyskupijos menotyrininkė, nuo 2009 m. – Bažnytinio paveldo muziejaus direktorė. 2020 m. Šveicarijoje Ženevoje Jungtinių Tautų 75 – osioms įkūrimo metinėms paminėti skirtoms varžytuvėms pateiktas dailininkės tapybos darbas „Siena“ („Wall“) pripažintas geriausiu iš 44 meno kūrinių. 2013 m., 2017 m. pelnė valstybės kultūros ir meno kūrėjo stipendiją, apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu, LR Vyriausybės kultūros ir meno premija.

 

Sigitos Maslauskaitės – Mažylienės (Vilnius) tapybos kūrybos paroda pristatoma vienuolinio gyvenimo turinys ir įvairovė.Žodis „eremas“ (graikų k. „dykuma“), krikščioniškoje Europos kultūroje dažniausiai vartojamas kalbant apie vienuolio celę, šiame pasaulyje įgijęs ir kitų prasmių. Menininkai „eina į savo eremą“ – dirbtuves, trokštantys ramybės „pasitraukia į eremą“ – atsiriboja nuo socialinių tinklų, žmonių“, – pastebi dailininkė, didžiąją dalį darbų sukūrusi išties per atsiskyrėlišką laikotarpį – karantiną. Parodoje pristatomi 18 darbų. Dalis – iš ciklo „12 vienuolių“. Šis skaičius – neatsitiktinis: simbolizuoja pilnatvę ir išsipildymą. Toks ir parodos turinys – apie vienuolinį gyvenimą ne kaip pasirinkimą, bet kaip dievišką pašaukimą, kuris išauga už religinio pasaulio ribų – jo reikia ir šeimoje, ir profesiniame kelyje, ir draugystėje, ir vienatvėje. ,,Tiesa, nė vienam savo nutapytam šventajam dar nenupiešiau aureolės. Mano šventieji – visų pirma žmonės“,- sako Sigita Maslauskaitė. 

 

Sigitos Maslauskaitės tapybos paroda „Laiptų galerijoje“ veiks  iki  Trijų karalių 2021 m. sausio 6 d. 

 


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau