Spektaklis-koncertas ŽIEMA MALJORKOJE

Vasaros pradžioje „Laiptų galerija“ drauge su SOLO TEATRU pakvies nusikelti į kiek neįprastą žiemą. Birželio 12 d. 18 val. dvi puikiai publikai pažįstamos atlikėjos – pianistė Eglė Andrejevaitė ir aktorė Birutė Mar – pristatys muzikos ir žodžio programą ŽIEMA MALJORKOJE.

24 fortepijono poeto Frederiko Šopeno (Frederic Chopin) preliudai, op. 28., parašyti Maljorkoje, Valdemosos vienuolyne, tarsi trumpi muzikos haiku, pasakos F. Šopeno ir tuometinės kompozitoriaus mylimosios, rašytojos Žorž Sand (George Sand) jausmų ir būsenų istoriją.
Dainuojančio fortepijono magą F. Šopeną, „užkėlusį“ preliudą ant pjedestalo kaip išbaigtą, jautriausius širdies tonus suvirpinančią improvizaciją, prakalbins pianistės E. Andrejevaitės rankos. G. Sand klausytojai išgirs jos prisiminimų knygos „Žiema Maljorkoje“ fragmentais, kuriuos įgarsins scenarijaus autorė, aktorė ir režisierė B. Mar.

„Žiema Maljorkoje“ – tai faktais ir aplinkybėmis, kuriomis buvo sukurta muzika, papasakota istorija apie dviejų kūrėjų-genijų meilės, įtampos ir aistros akimirkas, kontrastuojančias su jų kelionės į Maljorką ir buities sunkumų patirtimis.
__________________________________________________________________________________________________________
TRUMPAI APIE ATLIKĖJAS:

Birutė Mar – aktorė, režisierė, rašytoja, SOLO TEATRO įkūrėja ir meno vadovė, savarankiškus teatro-literatūros-muzikos projektus, kamerinius spektaklius bei tarptautinį pripažinimą pelniusius monospektaklius kurianti nuo 1998 m.
Aktorės ir režisierės darbai pristatyti teatro forumuose daugiau nei 30 pasaulio šalių, įvertinti tarptautinių teatro festivalių apdovanojimais. 2020 m. B. Mar apdovanota LR Vyriausybės premija kultūros ir meno kūrėjams.

Eglė Andrejevaitė – tarptautinių konkursų laureatė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventė, fortepijono studijos „TonArt“ įkūrėja, studijavusi Vokietijoje – Štutgarto muzikos ir taikomųjų menų universitete.
2012 m. Eglė Andrejevaitė kartu su smuikininke Augusta Jusionyte debiutavo Graco filharmonijoje, Austrijoje. Nuo 2013 m. ruošia temines solines koncertines programas: „Valanda su Beethovenu“, „Coco Chanel project“, „Estampas – skirtas Baltijos šalių 100-mečiui“, „Šopeno haiku“, kurios skambėjo Lietuvoje, Italijoje, Australijoje, JAV.

PROGRAMOJE:
F. Chopin – Preliudai, op. 28
G. Sand – Prisiminimų knygos „Žiema Maljorkoje“ fragmentais
Scenarijaus autorė: B. Mar
Kostiumų dailininkė: I. Pačėsaitė

Iki susitikimo spektaklyje-koncerte birželio 12 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83, Šiauliai)!
Bilieto kaina: 10 €
Bilietų rezervacija tel. (+370 41) 200 643 / (+370 41) 200 642


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau