Susitikimas su režisiere Egle Vertelyte ir jos filmo „Stebuklas“ peržiūra

2018 m. vasario 23 d. (penktadienį) 18 val. „Laiptų galerijoje“ (Žemaitės g. 83) susitikimas su režisiere Egle Vertelyte ir jos filmo „Stebuklas“ peržiūra.

Po gausybės filmo prezentacijų tarptautiniuose festivaliuose, su šviežiausiais įspūdžiais iš Prancūzijos režisierė grįžta į gimtąjį miestą. Dar vaikystėje Šiaulių Mokytojų namuose (dabar -„Laiptų galerija“) Eglė Vertelytė lankė Inteligentiškumo mokyklėlę.

Koks kelias, tikslai, išbandymai ir atradimai laukia iki pripažinimo kino pasaulyje, kokių žmogiškų savybių ir atsakymų į vidinius klausimus pareikalauja kūryba, kodėl filmas „Stebuklas“ pateko po N-18 ženklu, kokios ateities idėjos apie meilę ir bandymą atkurti menininko ir žmogaus portretą jau sukasi Eglės galvoje. Apie tai – ir dar daugiau – susitikime su režisiere Egle Vertelyte.

Eglė Vertelytė baigė istorijos bakalaurą Vilniaus universitete ir tęsė studijas Europos kino koledže. 2009 m.gyveno Mongolijoje, kur nufilmavo savo pirmą ilgametražį dokumentinį filmą „Ub lama“, pelniusį tarptautinį pripažinimą. 2012 m. įgijo scenarijaus rašymo magistro laipsnį Nacionalinėje kino ir televizijos mokykloje Didžiojoje Britanijoje. Kartu su prodiuseriu Luku Trimoniu įkūrė prodiuserinę kompaniją iN SCRiPT, kuri vysto ir konsultuoja televizinių, vaidybinių ir dokumentinių filmų projektus. Eglė rašo scenarijus keliems televizijos projektams, bendradarbiauja su kitais režisieriais ir dėsto scenarijaus rašymą Lietuvos kino ir muzikos akademijoje. Rinktinė filmografija: „Straublys“ (2007, tr. metr.), „Dangaus pabaiga“ (2007, tr. metr.), „FPMT Mongolija“ (2009, dok.), „UB Lama“ (2011, dok., „Kino pavasaris“).

E.Vertelytės filmas „Stebuklas“ jau įvertintas tarptautiniame kino žemėlapyje – Toronto kino festivalyje kelionę pradėjusi juosta spėjo apkeliauti Reikjaviką, Liuksemburgą, Valjadolidą, Torunę. Taip pat aukščiausios klasės Minsko, Kairo ir Talino kino festivalius. „Tai kino stebuklas, kurio paprastumas žavi širdį ir sielą“, – taip filmą apibūdino Toronto kino festivalio programos sudarytojas Dimitris Eipidesas.

Bilieto kaina 5,00 / 2,50 Eur.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau