Tarptautinio dailės festivalio ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA’23 plenero JUODA-BALTA IR KITOS SPALVOS parodos ir katalogo pristatymas

Po daugiau nei pusmetį trukusių viešnagių kitose parodų ir koncertų salėse, „laiptiečiai“ it migruojantys paukščiai galiausiai „peržiemoję“ sugrįžta į namus! Plačiai savo namų duris lankytojams „Laiptų galerija“ pravers jau spalio 26 d. 18 val. su vienu iš reprezentacinių Šiaulių miesto renginių – „Šiaulių Monmartro Respublika’23“. Atnaujintose patalpose įvyks baigiamasis projekto renginys – plenero „Juoda-balta ir kitos spalvos“ parodos ir katalogo pristatymas.

Šiųmetis „Šiaulių Monmartro Respublikos“ dailės pleneras „Juoda-balta ir kitos spalvos“ įvyko dar rugpjūčio mėnesio pradžioje. Tąkart neišmatuojami menininkų vaizduotės klodai net keletą dienų skleidėsi Zubovų rūmuose. Apgaubti didingų rūmų kerų čia savo kūrybą išlaisvino 24 dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Lenkijos ir Nyderlandų.

Plenero metu menininkai sukūrė net 50 išskirtinių darbų. Plenerui pasibaigus, visi dailininkų darbai, kaip ir įprastai, nugulė į katalogą. Kūrinius kataloge įprasmina ne tik jų ir dailininkų atvaizdai, bet ir gilios menotyrininkės dr. Dalios Karatajienės įžvalgos. Kalbėdama apie darbus ji pripažįsta, kad jokio meno kūrinio visiškai „išversti“ į verbalinę formą neįmanoma, kad ir koks prisiliečiantis prie jo kritikas būtų profesionalus. Ir nors stilistiniu aspektu visus skirtingų autorius kūrinius jungia šaukinys „Juoda-balta ir kitos spalvos“, paveikslus vienija ir daugiau sudedamųjų dalių. Festivalio pasiūlytas dramatiškas juodos ir baltos spalvos kontrastas netapo absoliučiai vyraujančiu deriniu. Plenero darbuose juodumos slėgį galima ne tik matyti, bet ir nujausti. Nepaisant bendros spalvinės tematikos, kūriniai netapo vienodi. Priešingai – menininkai atskleidė jų vaizdinei raiškai būdingą unikalumą bei kūrybiškumą.

Kataloge „Juoda-balta ir kitos spalvos“ įamžinti ne tik meno kūriniai, bet ir pačių autorių mintys apie kūrybą. Viena menininkių, Gražina Arlauskaitė-Vingrienė, pasakodama apie savo darbus sako: „Mano šiemetiniai darbai – tai būsenos, nuotaikos išraiška. Juoda-balta tarsi priešybės, būsenos tarp praeities ir ateities improvizacija“. Dailininkė iš Latvijos, Inta Klasone, apie kūrybos procesą pasakoja: „Man kiekvienas kūrinys yra minties kelionė, kupina milžiniškų pagundų. Tai diskusija su pačiu savimi, vaizdinė žinia apie išdrįsimą pažvelgti į objektus ir reiškinius naujai. Kūrybiškumą matau kaip kelionę, kupiną darbo, abejonių, džiaugsmo, leidimo svajoti ir klysti, pasitikėjimo ir vilties išsaugojimo“.

Plenero „Juoda-balta“ ir kitos spalvos“ parodos ir katalogo pristatymo metu paryžietišką atmosferą kurs Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Monikos Šaltytės skaitomos prancūzų autorių eilės. Jas papildys ir Šiaulių miesto autorių kūriniai, kuriuos skaitys aktorius Juozas Bindokas. Muzikinį foną kurs Gediminas Brūzga (saksofonas).

„Laiptų galerija“ kviečia apsilankyti renginyje ir visiems drauge peržengti mūsų visų Namų slenkstį!
Renginys nemokamas

Paroda veiks iki 2023 m. lapkričio 30 d.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau