TEATRALIZUOTAS FESTIVALIO „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA‘23“ ATIDARYMAS

2023 m. RUGPJŪČIO 1 d., ANTRADIENĮ, 18.00 val.

„Polifonijos“ salė, Aušros al. 15, Šiauliai

TEATRALIZUOTAS FESTIVALIO „ŠIAULIŲ MONMARTRO RESPUBLIKA‘23“

ATIDARYMAS:

Iškilmingas „Šiaulių Monmartro Resublikos“ piliečių sutikimas.

Rimo Bičiūno tapybos parodos „Kaitra“ atidarymas, pristato menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė, parodos autorius Rimas Bičiūnas.

„JAZZ ISLAND“ koncertas, vad. Artūras Novikas.

Kas yra festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika“? Tai trečią dešimtmetį besitęsianti „Laiptų galerijos“ tradicija, kai gausus būrys dailininkų panyra į kūrybinį procesą plenere, o smalsaujantiems lankytojams bent akies krašteliu norisi pamatyti, kaip drobėje ryškėja naujo kūrinio kontūrai. Festivalis „Šaulių Monmartro Respublika“ – pažintis su iškilių menininkų kūriniais, daug kūrybinio džiaugsmo, nuostabios muzikos, malonių susitikimų, bendravimo ir diskusijų, gausybė netikėtumų. Viešas dailininkų pleneras, šiemet – „Juoda–balta ir kitos spalvos“ vyks beveik visą savaitę, o ją vainikuos kultūrinė popietė su dailininkais ir jų kūrinių „įsigytuvės“.

Festivalio atidarymo renginys nemokamas.

Kada? Rugpjūčio 1 d. antradienį, 18 val.

Kur ateiti? „Polifonijos“ salė, Aušros al. 15

Pasiteirauti tel. 8 673 048 98, 8 41 200 642

Ko tikėtis?

Tapytojas RIMAS ZIGMAS BIČIŪNAS (g. 1945) – vienas ryškiausių Lietuvos koloristų, vertinantis mene improvizaciją, individualumą ir profesionalumą. Iš jo darbų sklinda pozityvas, vitališka jėga.

Parodos ekspozicijoje pristatoma pastarųjų metų R. Bičiūno tapyba, kuri rodo dailininko kūrybos atsinaujinimą. Tapoma apibendrintomis dėmėmis, be aiškių potėpio pėdsakų ir kontūrų. Dominuoja ryškių šiltų raudonų, oranžinių ir geltonų spalvų sąskambis, interpretuojantis kaitros pojūtį. Sudėtingą kontrastinį koloritą keičia suabstraktinta spalvinių dėmių žaismė, asociatyvumas, įtaigus emocialumas. Parodą pristatys menotyrininkė dr. Dalia Karatajienė.

Grupė „JAZZ ISLAND“ (vad. Artūras Novikas) atstovauja a‘cappella (be instrumentinio pritarimo) dainavimo kultūrai Lietuvoje, išsiskiria muzikalumu, estetišku scenos įvaizdžiu, įdomiu repertuaru. Grupė atlieka populiarias džiazo melodijas ir klasikinių kūrinių aranžuotes, ir vadovo išplėtotas lietuvių liaudies dainas. 1991 m. įkurtame ansamblyje dainuoja jau 7-oji dainininkų karta ir pirmoji, užauginta Artūro Noviko džiazo mokykloje. „Jazz Island” yra pelniusi daugybę nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, koncertuoja visur – nuo ambasadų ir Vyriausybės rūmų iki bažnyčių ir filharmonijų. Jų su malonumu klausėsi Anglijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Suomijoje, Danijoje, Kinijoje bei kitose užsienio šalyse.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau