Vakaras su Aidu Marčėnu Dalyvauja Aidas Marčėnas, Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis

Lapkričio 7 d. (ketvirtadienį), 18 val. Laiptų galerijoje – poezijos vakaras su Aidu Marčėnu.

Dalyvauja poetas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Aidas Marėnas,

dainų autorius ir atlikėjas, gitaristas Domantas Razauskas,

multiinistrumentalistas Saulius Petreikis.

Aidas Marčėnas skaitys ištraukas iš ką tik pasirodžiusios naujausios savo knygos „Ir“ (paantraštė – „123 eilėraščiai“)

Aidas Marčėnas – vienas ryškiausių ir įtakingiausių Lietuvos poetų. Pelnęs bene visas šalies literatūros premijas išlieka ramus kultūros pasaulio ir kasdienybės gyventojas, pabrėžiantis, kad ne jis valdo žodį, o žodžiai, poezija valdo jį.

Aido Marčėno naujos knygos „Ir“ (paantraštė – „123 eilėraščiai“) pagrindinė tema – poezija, kūryba, kalba; jomis tikima, joms atnašaujama. Eilėraštis „Branda“ – savotiška ars poetica, atskleidžia jausmų-pojūčių, kalbos, gamtos ir galiausiai poetinės kalbos apykaitą. Dažnas eilėraštis turi motto (iš Šventraščio, poezijos ar savo kūrinio), teikiantį peno improvizavimui. Iš takios, lengvasvorės medžiagos išauga eilėraštis – vientisas išgyvenimas, būties pajauta, melodija. Poetas dažnai sužaidžia tylos – kalbėjimo – skambesio (ir aido) prasmėmis ir atspalviais.

Aidas Marčėnas (g. 1960) – vienas produktyviausių Lietuvos poetų, 12 eilėraščių rinkinių autorius. Iš savo kartos ir jaunesnių poetų skiriasi tuo, kad itin kreipia dėmesį į formą, pirmenybę teikia tradiciniams rimams ir metrams, bet nevengia eksperimentuoti tokiais egzotiškais žanrais kaip japoniškoji tanka. Dėl savo eilėraščių ritmikos tapo vienu populiariausių poetų, kurių kūryba dainuojama, dažnai liaudies dainų atlikėjų. A. Marčėnas taip pat labai mėgsta postmodernistinius žaidimus ir vėlesniuose rinkiniuose dažnai duoda nurodymus, kaip reikia suprasti jo poeziją. Be eilėraščių, vertinamas už savo itin pagavią literatūros kritiką; yra net keliais tomais išleidęs recenzijas bei trumpas esė ir interviu. Visa tai daro neturėdamas jokio formalaus literatūrinio išsilavinimo. Trumpai studijavo televizijos vadybą ir kurį laiką gyveno iš įvairiausių aptarnavimo srities darbų – pavyzdžiui, dirbo gaisrininku.

Bilietai: 10 / 5 Eur.

Teirautis: 8-41 20 06 43


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau