Unikaliai Kalėdų miniatiūrų tradicijai – 27-eri!

Ilgametė tarptautinės miniatiūrų parodos tradicija „Laiptuose“ – Lietuvoje vienintelė.

Laiptų galerija“ jau 27-ąjį kartą organizuoja ir pristato tarptautinę Kalėdų miniatiūrų parodą. Renginys „Jau atvažiuoja Šv. Kalėda“ – vienas mėgiamiausių ir pats laukiamiausias šiauliečių, miesto svečių kalėdinio periodo renginių. Tarp daugiau nei ketvirtį amžiaus gyvuojančios Kalėdų miniatiūrų parodos autorių – a.a.Žibuntas Mikšys, a.a. Algirdas Petrulis, Živilė Bardzilauskaitė – Bergins ir kt. Miniatiūras kasmet sukuria per pusšimtis garsių Lietuvos ir užsienio dailininkų. Atidarant tarptautinę miniatiūrų parodą renginio „Jau atvažiuoja šv. Kalėda metu“ skelbiamos nominacijos – apdovanojami įdomiausių miniatiūrų autoriai. Menininkams, kuriantiems kitokio formato darbus, sutalpinti savo idėją miniatiūriniame pasaulyje, tampa iššūkiu. Pasak menotyrininkės Michalinos Adomavičienės, „mažas formatas nėra lengvinanti kūrybai sąlyga, priešingai, ne vienas pajunta, kokia tai sudėtinga, minimalių išraiškos priemonių reikalaujanti sritis, talpinanti savyje visaapimantį minties, idėjos ir estetikos proveržį“.

Maloniai kviečiame gruodžio 5 d. (ketvirtadienį), 18 val. į Laiptų galeriją. JAU ATVAŽIUOJA ŠV. KALĖDA programoje: 27 – osios tarptautinės Kalėdų miniatiūrų parodos atidarymas, poezijos ir muzikos vakaras „Žiba žiba žibelė ir žiba lai“. Dalyvauja poetas Donaldas Kajokas, VŠDT aktorė Monika Šaltytė, groja Čiurlionio kvartetas. Įdomiausių miniatiūrų darbų autorių nominacijų ceremonija. Folkloro ansamblio „Salduvė“ kalėdinių dainų koncertas.

Besirenkančius į šventinį vakarą „Jau atvažiuoja šv.Kalėda“ pasitinka šviesos instaliacija „Laiptų galerijos“ sode. Didžiojoje salėje poezijos ir muzikos vakare „Žiba žibelė ir žiba lai“ – Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, poetas Donaldas Kajokas, D.Kajoko eiles skaitys VŠDT aktorė Monika Šaltytė, gros Čiurlionio kvartetas.

Pasimėgavę poezijos ir muzikos darna kilsime į III a. parodų salę. Vakaro metu skambės folkloro ansamblio „Salduvė“ atliekamos kalėdinės dainos. Atidarant tarptautinę Kalėdų miniatiūrų parodą bus iškilmingai apdovanoti originaliausių miniatiūrų autoriai. Kalėdinę nuotaiką padės sukurti tradiciškai lietuviškai puošta eglė, žvakių šviesoje skambanti muzika, sušalusius šildys karšto vyno taurė.

Juk turi būti metuose bent viena diena, kuri mums primintų, kad esame ne vien dėl savęs, bet ir dėl kitų. Kalėdos – ir mūsų virsmas. Juk laukiame šviesos, meilės, gerumo – Kalėdų stebuklo.

Teatralizuotas vakaras „Jau atvažiuoja šv.Kalėda“ 2019 12 05 nuo 18 iki 20 val. Bilietai: 7 / 3,5 Eur
„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau