Vakaras – susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu

2017 m. vasario 22 d. (trečiadienį) 18 val. vakaras susitikimas su kunigu Algirdu Toliatu. Knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ pristatymas. Dalyvauja knygos autorius ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Danguolė Petraitytė.

Algirdas Toliatas (g. 1978 m.) baigė Vilniaus kunigų seminariją, studijavo Prancūzijoje, Italijoje. 2012 m. buvo paskirtas kunigu Šv. Rapolo bažnyčioje, nuo 2013 m. eina vyriausiojo Lietuvos policijos kapeliono pareigas.

Algirdo Toliato knyga „Žmogaus ir Dievo metai“ – tai liturginių pamokslų ciklas. Kaip autorius sako: „Tai knyga, kurios pats nerašiau. Draugų paprašytas pradėjau pamokslauti įsijungęs diktofoną, sekmadienio vakarais visa tai surašau į savo tinklaraštį. Ruošiant knygą iš ten tekstai ir buvo atrinkti“.

Remdamasis Šventuoju Raštu ir interpretuodamas jo fragmentus autorius knygoje kalba apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidžia pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėsto tikėjimo tiesas.
Liturginiai metai – tai kasmet pasikartojantis Dievo ir žmogaus gyvenimo ciklas. Prasideda puošniu pasiruošiamuoju advento laikotarpiu ir baigiasi Kalėdomis – Dievo ir žmogaus gimimu mūsų sielose, kur esame tik mes, nuogi ir pažeidžiami, kažkur palikę savo tobulybės įvaizdžius.

Anot kritikų Algirdo Toliato „Žmogaus ir Dievo metai“ – tai guodžianti ir raminanti knyga, sielos kalbėjimas sielai. Pats autorius sako: „Žmogaus ir Dievo metai“ – tai mano sielos knyga, pasakoju, kas man rūpi šiomis dienomis, kaip suprantu Bibliją. Biblijos kalba yra simbolinė. Joje kalbama įvaizdžiais, regis, paprastais, senais, bet iš tiesų jie byloja apie mūsų laikus, esminius dalykus. Kai išmoksti skaityti poeziją, ji tampa sava. taip ir Biblija – ją reikia skaityti tarp eilučių“.

Šviesaus atminimo filosofas Leonidas Donskis Algirdo Toliato knygos „Žmogaus ir Dievo metai“ pratarmėje rašo: „kunigas Algirdas Toliatas man, asmeniui, kurio paviršiaus (t.y. ideologinis ir politinis) apibūdinimas skamba kaip „sekuliarus humanistas“ ar „nekonfesinis liberalas“ , yra daug artimesnis už absoliučią daugumą liberalų ir agnostikų. Mes visi judame link to paties, mes visi ieškome to paties, tik kartais kalbame skirtingomis kalbomis ir ne iki galo pasitikime žmonijos daugiau ar mažiau patikrintais keliais. Tokios knygos,kaip ši, padeda apmąstyti kalbą, ieškojimą ir atradimą“.

Į kunigo Algirdo Toliato knygos pristatymo vakarą įsilies ir jį papildys Bernardo Brazdžionio eilės, kurias skaitys Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorė Danguolė Petraitytė.

Bilieto kaina – 2,50/1,50 Eur.

Maloniai kviečiame!

Organizatoriai,
Tel.: (8 41) 20 06 43.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau