„ETNO“

Šiaulių kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė” gyvuoja nuo 1986 metų. Ansamblio instrumentinės grupės nariai muzikuoja įvairiais lietuvių liaudies instrumentais: smuikais, bandonija, basedla, armonika, dūdmaišiu, ožragiu, lamzdeliais, birbynėmis, būgnu ir kt. „Salduvės” repertuare tradicinės aukštaičių ir žemaičių dainos, šokiai, muzika ir romansai.

Šis ansamblis nuolat koncertuoja, organizuoja vakarones ir šventes, dalyvauja įvairiuose šalies ir užsienio folkloro festivaliuose. Sėkmingai koncertavo Latvijoje, Čekijoje, Vengrijoje, Didžiojoje Britanijoje, Estijoje, Danijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, Graikijoje, Turkijoje, Vokietijoje.

„Salduvė“ ne kartą dalyvavo Lietuvos radijo ir televizijos laidose, yra išleidusi 4 muzikinius albumus: „Salduvė” (1996 m.), „Patrepsėkim” (2000 m.), „Tarp aukštaičių ir žemaičių“ (2005 m.), „Išlieti meilę lyg šaltinį“ (2007 m.).

Už puikius kūrybinius pasiekimus „Salduvės“ ansambliui buvo paskirta geriausio 2008 m. Lietuvos miesto folkloro ansamblio nominacija ir įteikta „Aukso paukštė“.

2011 m. balandžio 29 – gegužės 8 d. folkloro ansamblis „Salduvė“ vyko į 25-ąjį liaudies šokių festivalį Balingene (Vokietija). Jubiliejinėje šokio šventėje dalyvavo virš 120 šokėjų ir muzikantų iš Prancūzijos, Kanados, Austrijos, Kroatijos, Portugalijos, Japonijos ir kitų šalių. „Salduvė“ surengė 10 koncertų Balingene, Ulme ir Reichenau miestuose, kur ne tik šoko, grojo, dainavo, bet ir pristatė Lietuvos kulinarinį paveldą, mokė žiūrovus lietuviškų šokių. Ansamblis „Salduvė“ buvo visur šiltai sutiktas, o kolektyvo narių grupė buvo pakviesta dalyvauti 2012 m. vyksiančiame didžiausiame Europoje dūdmaišininkų ir tradicinių medinių trimitų – ragų festivalyje.

Norėdami išdidinti nuotrauką, spustelkite ant jos.

Daugiau ansamblio nuotraukų galite rasti „Salduvės“ „Facebook“ grupėje.

Ansamblio vadovas: Darius Dakniai.


„Facebook“

Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų galerijos puslapio ir socialiniame portale „Facebook“.

Prisijungti

Patalpos

Teikiame patalpų nuomos paslaugas konferencijoms, produktų pristatymams, iškilmingiems minėjimams ir pan.

Plačiau